GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Şehitkamil/Değirmiçem Mahallesi'nde 7+1 dubleks daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940912
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : DEĞİRMİÇEM MAH. / ALLEBEN
Oda Sayısı : 7+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : En Üst Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/12737 Esas
Muhammen Bedeli
:
687,273 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2014/12737 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu lehine ipotek veren yada ipotekli taşınmazı ipotek şerhi ile birlikte borçludan satın alan 3.şahıs adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Değirmiçem Mah. 27 Cilt, 2703 Sayfa, 372 Ada, 317 Parselde Kayıtlı, Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların 6.ve-Çatı Kat, 22 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 140/2368 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı Taşınmazdır. Taşınmaz 22 nolu bağımsız bölüm olarak belirtilmiş ise de, mevcutta daire kapı numarası 11 olan dubleks meskendir, meskenin toplam inşaat alanı 430 m² olup çatı katında ayrıca 110 m² alanında terasın üzerine ahşap pergole çatı yapılmıştır, mesken güney-doğu-batı cephelidir, dubleks meskenin 6.katında 1 salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, lavabo, wc, mahalleri bulunmaktadır, dubleks meskenin çatı katında ise 4 oda, banyo, wc, açık mutfak, ve üzeri kapalı teras mahalleri bulunmaktadır, mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu sedef boya yapılmıştır, dairenin salon ve oda tabanları ahşap parke, ıslak zemin tabanları seramik kaplıdır, mutfak tezgah üzeri granit, diğer ıslak zemin duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır, kapılar ahşaptır, pencere doğramaları çift camlı pvc'dir, tavanlarda dekoratif alçı kartonpiyer yapılmıştır, dairenin elektrik ve suyu mevcuttur, toplam inşaat alanı brüt 430 m² iken net alanı 360 m²'dir, meskenin bulunduğu bina asansörlü ve kaloriferlidir, meskeni bulunduğu binanın her katında 2 daire bulunmaktadır, bina yaklaşık 14-15 yıllık olup yıpranması % 15 olarak düşülecektir, taşınmaz şehir merkezinin yaklaşık 2 km batısında bulunmaktadır, her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır, çevresi tamamen imarlı olarak yapılaşmıştır, taşınmaz 25 Aralık Devlet Hastanesinin yaklaşık 350 metre kuzeyinde, Sanko Park Avm'nin yaklaşık 700 metre kuzeyinde bulunmaktadır, mesken ve bulunduğu bina 3/B yapı sınıfında inşa edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Değirmiçem Mah. Ömer Köylüoğlu Cad. No:25, Ömer Köylüoğlu Apt. K:6, D:11 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 360 m2
Arsa Payı : 140/2368
Kıymeti : 687.273,39 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Konut Finansmanı İpoteğidir.)
İmar Durumu : İmar Planında; Ayrık Nizam 5 Katlı Konut Yapı Adasına Geldiği Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli 21.02.2001 tarihli Yönetim Planı şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/12737 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.01/02/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR