GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil Değirmiçem Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153073
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : DEĞİRMİÇEM MAH. / ALLEBEN
Oda Sayısı : 3+1
: 172
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/49292 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,400 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/49292 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 337 Ada, 345 Parsel, DEĞİRMİÇEM Mahalle/Köy, 4. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Değirmiçem Mh. orta- üst gelir seviyesine sahip vatandaşların tercih ettiği, Gaziantep İli'nin eski yerleşim bölgelerindendir. Bölge, genel olarak hem ticaret hem mesken alanı olarak planlanmış olup, ayrık nizam çok katlı binalar mevcuttur. Bölgede belediye hizmetlerinden faydalanım tam, ulaşımın sorunsuz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz 1.129 m2 parsel alanı üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, bodrum, zemin ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı olarak inşa edilmiş, binanın son katında, bina girişinin sol tarafında bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesinde 4+1 tipinde olmasına karşın, mahallinde oturma odasının salon hacmine dahil edilmesi ile 3+1 tipinde daire olarak kullanıldığı gözlenmiştir. Halihazırda 3 oda 1 salon, mutfak, antre, hol, banyo, lvb-wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup, 172 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. Daire giriş kapısı çelik ve iç kapılar ahşap olup, yağlı boya ile boyalıdır. Taşınmazın yaşam odaları ve salon zemin kaplamaları ahşap parke, duvarları su bazlı boyalıdır. Mutfak dolapları mdf malzemeden imal edilmiş olup, lake boyalıdır. Islak hacim duvarları fayans kaplıdır. Pencereler PVC ısı camlıdır. Taşınmazın yapımında kullanılan malzeme ve işçilik seviyesi genel olarak iyi seviyede olmakla birlikte yer yer bakım gerektiren bölümleri bulunmaktadır.
Adresi : Değirmiçem Mh. Abdullah Çolakoğlu Cd. No: 25 Selçuk Apt. D: 8 Şehitkamil / Gaziantep
Yüzölçümü :
Arsa Payı : 210/2258
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Kaks: 1,35- Taks: 0,40- yapılaşma şartlarında, ayrık nizam 3 katlı konut yapı adasında bulunmaktadır.
Kıymeti : 335.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/49292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR