GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/Beylerbeyi Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943868
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BEYLERBEYİ MAH. / BEYLERBEYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/131846 Esas
Muhammen Bedeli
:
174,523 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2017/131846 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Beylerbeyi Mah. 718 Ada, 6 Parsel 2. kat, 9 nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kayıtlannda, kat irtifakında belirtildiği gibi yerinde de parsel üzerinde toplam 7 katlı binanın 2. Normal kattaki kuzey cepheli mesken olduğu görülmüştür. Taşınmaz meskenin olduğu bina bodrum+zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı betonarme binadır. 2. Normal Kattaki, 9 bağımsız bölüm nolukuzey cephedeki dairede 1 salon, 2 oda ,mutfak, antre, banyo, lavabo, we, balkon mahalleri bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu subazlı boya yapılmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, ıslak zemin tabanları seramik kaplama yapılmıştır. Islak zeminlerin duvarları fayans yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 110,00 m2 , net inşaat alanı ise 95,00 m2 'dir. taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 5 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 1,5-2 yıllık olup yıpranması % 4 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 7-8 m. kuzey doğusunda bulunmakta olup, Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi imarlı ve yüksek katlı olarak yapılaşmıştır. Taşınmaz Süleyman Şah Anadolu lisesinin ve Gaziyurt ilk öğretim okulunun yaklaşık 500m batısında bulunmaktadır.
Adresi :Karaca Ahmet Mah. 55022 Nolu Cadde,Sena Apt. Kat:2, D: 9 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planında ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına gelmekte
Kıymeti : 174.523,14 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Beylerbeyi Mah. 718 Ada, 6 Parsel, 3. kat, 14 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında, kat irtifakında belirtildiği gibi yerinde de parsel üzerinde toplam 7 katlı binanın 3. Normal kattaki kuzey cepheli mesken olduğu görülmüştür. Taşınmazın olduğu bina bodrum + zemin + 5 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı betonarme binadır. 3. Normal Kattaki, 14 bağımsız bölüm nolu , kuzey cephedeki dairede 1 salon, 2 oda ,mutfak, antre, banyo, lavabo, wc, balkon mahalleri bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu subazlı boya yapılmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, ıslak zemin tabanları seramik kaplama yapılmıştır. Islak zeminlerin duvarları fayans yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 110,00 m2 , net inşaat alam ise 95,00 m2 'dir. taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 5 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 1,5-2 yıllık olup yıpranması % 4 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 7-8 m. kuzey doğusunda bulunmakta olup, Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi imarlı ve yüksek katlı olarak yapılaşmıştır. Taşınmaz Süleyman Şah Anadolu lisesinin ve Gaziyurt ilk öğretim okulunun yaklaşık 500m batısında bulunmaktadır.
Adresi :Karaca Ahmet Mah, 55022 Nolu Cad. Sena Apt, Kat:3, D:14 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzı imar planında ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına gelmekte
Kıymeti : 174.523,14 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/131846 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR