GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/Beylerbeyi Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962794
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BEYLERBEYİ MAH. / BEYLERBEYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/152506 Esas
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/152506 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Beylerbeyi Mah. 869 Ada, 6 Parsel, I blok, 8. kat, 34 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmaza Gaziantep Adliye Kavşağı kuzeydoğusunda yer alan Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde ilerlenir. Yukarı beylerbeyi Kavşağı doğusunda yer alan 151102 Nolu Cadde'ye girilerek caddenin devamı olan 85001 nolu Cadde üzerinden 2,5 km ilerlenerek yolun sağına ayrılan 153052 nolu Sokak'a girilerek yaklaşık 200 metre daha ilerlenerek yolun solunda konumlu değerlemeye konu taşınmazın yer aldığı siteye ulaşılır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanmaktadır.taşınmaz şehrin kuzeydoğusunda Çamlıtepe Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Sosyo ekonomik açıdan orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede Beykent Toki Konutları İlköğretim Okulu, Beylerbeyi Lisesi veBeykent Cami gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmazın yer aldığı I Blok bodrum, zemin ve 9 normal kattan ibarettir. Bina girişi bodrum kattan yapılmış olup bu katta kapıcı dairesi, kalorifer dairesi, müştemilat, pano odası, jeneratör odası, su deposu ve sığınak yer almaktadır. Zemin ve normal katlarında ise her katta 4'er mesken olmak üzere toplam 40 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri ve giriş holünde kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Binada asansör ve bireysel kombi doğal gaz sistemi mevcuttur. Bina dış cephesi silikon esaslı boya ile boyalıdır. Bloklar arası geçiş kilit taşı kaplı yollarla sağlanmaktadır. I blok girişi bodrum kattan batı cephededir. Kıymet takdirine konu 8. Kat 34 bağımsız bölüm numaralı mesken bina girişine göre sağ ön cephede, asansör çıkışına göre sol yan cephede yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre ve mahallinde 2 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, lav-wc ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Proje kat planı üzerinden alınan ölçülere göre ve mahallinde yapılan ölçümler sonucu net :68 brüt: 75 m2 olarak ölçümlenmiştir. Mesken içerisinde zeminler salon ve odalarda laminant parke, mutfak ve ıslak hacimlerde ise taban seramiği kaplıdır. Duvarları salon ve odalarda su bazlı boya ile boyalı, ıslak hacimlerde ise tam boy fayans kaplıdır. Banyoda klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik iç kapıları ise cam bölmeli ahşaptır. Pencereleri çift cam P.V.C doğrama dır. Alçı kartonpiyer işleri tamamlanmıştır. Taşınmaz 6 yıllık olup bakım durumuda dikkate alındığında yıpranma payı %10 olarak alınmıştır.
Adresi : Çamlıtepe Mah. 153053 Nolu Cad Beykent 2 Sitesi No:6/I I Blok Kat: 8 D:34 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam-Konut' sahasında yer almakta
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Bu Taşınmaz Toplu Konut Üretmek Amacında Kullanılmak Üzere 4706 Sayılı Kanunun 4. Maddesinin 16,07,2004 Tarihli ve 5228 Sayılı Kanun ile Değişik Son Fıkrasına Göre Satılmıştır. Söz Konusu Taşınmaz Bu Amaç Dışında Kullanılamaz
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/152506 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR