GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/Batıkent Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907948
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 195
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/761 Talimat
Muhammen Bedeli
:
549,284 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/761 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu Kaydı: Gaziantep ili Şehitkamil İlçesi Batıkent mahallesi, dibisyeri mevkii, ada/parsel:3237/5, yüzölçümü: 1.087,65,ana taş. nitelik: arsa, blok /kat /giriş /b.bno: zemin kat/1, bağ böl. nitelik: mesken, arsa pay/payda:104/1088
Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mahallesi. 3237 ada, 5 parsel, zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazın tamamı.Adres: Batıkent Mah. 09083 Nolu Cadde Bina No: 5 Melih Apartmanı daire No: 1 Şehitkamil / GAZİANTEP. Taşınmazın bulunduğu Batıkent Mahallesi orta-üst gelir seviyesine sahip vatandaşların tercih ettiği Gazianlep ilinin eski-yeni yerleşim bölgelerindendir. Bölgede belediye hizmetlerinden faydalanının tam, ulaşımının sorunsuz olduğu tespit edilmiştir. Mesken onaylı mimari- projesinde ve mahallinde bina girişinin sağ kesiminde yer almaktadır. Taşınmaz üç cepheli olup, kuzey-güney-batı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesinde ve mahallinde 4 oda. salon, mutfak, kiler, antre, hol, banyo, ebeveyn banyosu, Lvb-wc ve 2 adet balkon hacimler inden oluşmakta olup 195,00 m2 brüt kullanım alanına sahiptir. Daire giriş kapısı çelik ve iç kapılar ahşap lake boyalıdır. Taşınmazın yaşam odalan ve salon zemin kaplamaları teminat parke, duvarlar sedef boya yapılmıştır. Mutfak dolapları möf olup lake boyalıdır. Islak hacim duvarları seramik kaplıdır. Pencereler PVC ısı camlıdır.
İmar Durumu : İmar planında, Taks: 0.35 Kaks: 1,35 yapılaşma şartlarında Ayrık Nizam üç katlı konut yapı adasında bulunmaktadır.
Kıymeti : 549.284,77 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/761 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR