GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitkamil/Batıkent Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940917
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/131345 Esas
Muhammen Bedeli
:
402,786 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/131345 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mah. 57 Cilt, 5557 Sayfa, 3290 Ada, 2 Parselde Kayıtlı, Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların 2.Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 88/1112 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı Taşınmazdır. Mahallinde yapılan incelemede, mesken 2.katta, bina girişine göre sağ tarafta kalmaktadır. Söz konusu mesken 3 oda, salon, mutfak, wc, 2 adet balkon bölümlüdür. Asansörlü binada brüt 190 m² net 165 m² kullanım alanlı büroda iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır. Söz konusu meskenin yaklaşık 10 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup bina bakım durumu da dikkate alınarak yıpranma payı %10 olarak alınmıştır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Taşınmazın çevresinde; Sanko Okulları, Olimpik Havuz bulunmaktadır. Bölgeye ana arterlerinden Abdulkadir Aksu Bulvarı?ndan ulaşım sağlanmakta olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Mesken ve bulunduğu bina 3/B yapı sınıfında inşa edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Batıkent Mahallesi, 09012 Nolu Sokak, Güçlü Apartmanı, Bina No: 5,2. Kat D:3 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 165 m2 (Net Kullanım Alanıdır.)
Arsa Payı : 88/1112
Kıymeti : 402.786,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu: İmar Planında;Ayrık Nizam 4 kat Konut, Taks: 0,35 Kaks: 1,55 Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli 02.07.2003 tarihli Yönetim Planı şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/131345 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/02/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR