GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/Atakent Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962427
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ATAKENT MAH. / GAZİKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/99423 Esas
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/99423 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu lehine ipotek veren yada ipotekli taşınmazı ipotek şerhi ile birlikte borçludan satın alan 3.şahıs adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Atakent Mah., 37 Cilt, 3653 Sayfa, 2109 Ada, 3 Parselde Kayıtlı, 25.481,63 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların, B2 Blok, 6.Kat, 32 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan, 4/164 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı, Tam Hisseli Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, Mesken bulunduğu binanın girişine göre 6 kat üstte ve sağ arka tarafta güney ve batı cephede kalmaktadır.Meskenin bulunduğu bina 2050 Nolu Caddeye cepheli olup, Hacı Ahmet Ercan Caminin 100 metre güneyinde, Emine Konukoğlu Ortaokulunun 450 metre güneyinde, Adıyaman Yolunun 250 metre doğusunda ve Yeni Sanayi Caminin 600 metre kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu Atakent Mahallesi konut ve ticaret fonksiyonlu gelişmiş olup sosyal alan, yeşil alan, eğitim ve sağlık alanlarına yakın konumdadır. Bölgede altyapı ve ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bina şehir merkezinin 5 km kuzey doğusunda bulunmaktadır. Mesken projesinde 2 oda, salon, mutfak, banyo, antre ve 2 balkon bölümlüdür. Asansörlü binada projesine göre 105 m² brüt ve 100 m² net alanlı meskendir. Taşınmazın zeminleri salon ve odalarda laminant parke, ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarlar yağlı boya, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup tavanlar plastik boyalı kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mutfakta ahşap dolap ve granit tezgah mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı olup ısınma doğalgaz bireysel kombi ile sağlanmaktadır. Söz konusu meskenin 31 yıllık binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı % 32 olarak dikkate alınmıştır.Mesken ve bulunduğu binanın 3/B yapı sınıfında inşa edildiği tespit edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Atakent Mah. 2050 Nolu Cadde Atakent Sitesi B 2 Blok Bina No:4 Daire No:32 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 100 m2 (Net Alandır)
Arsa Payı : 4/164
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İmar planında Emsal:2,00, Öbçm: 10 m, Ybçm: 10+10 m, Abçm: 20 m, Hmax: 36,5 m ayrık nizam konut yapı adasına gelmektedir. İmar parselidir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli 30.11.1999 tarihli Yönetim Planı şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/99423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/03/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR