GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitkamil/Ağaçlı Mahallesi'nde 305 m2 villa icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947910
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : AĞAÇLIBOYNO MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 5+1
: 305
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26069
Muhammen Bedeli
:
592667 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/26069 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Ağaçlı Mahallesi, Kozlubağ Mevkii,119 Ada 1 parselde kayıtlı 35.639,33 m2 alanlı arsa üzerinde 35 Adet 3er Katlı Betonarma Bina nitelikli taşınmazda bulunan kat İrtifaklı ,1/35 arsa paylı,Bodrum+Zemin+1.Kat,17 bağımsız bölüm mesken ÖZELLİKLERİ:Taşınmazın bulunduğu bölge Gaziantep şehir merkezinin Kuzeybatısında yer almaktadır.Orta ve üst gelir grubu içerisinde yer alan ailelerin tercih ettiği bir bölge olup bölgede genellikle benzer villalar, bağ evleri gibi 2-3 katlı binalar bulunmaktadır.Taşınmaza ulaşım için şehir merkezi ana artellerinden olan Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinden kuzeybatı istikametinde ilerlenir ve bulvarın devamı olan İpek yoluna girilerek bu istikamette devam edilir.İpek yolu üzerinden yaklaşık olarak 4.7 km sonra Gaziantep-Kahramanmaraş yolu üzerinden devam edilir.Akabinde Başpınar Organize sanayi Kavşağından sol taraftaki Gaziantep Osmaniye yoluna girilerek bu aradan da yaklaşık olarak 3.7 km ilerledikten sonra sağ taraftaki ham yola girildikten sonra yaklaşık olarak 780 metre daha ilerlenir,gayrimenkulün bulunduğu Çamlarkent Sitesi yolun sol kısmındaki parsel üzerinde yer almaktadır.Taşınmaza ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır.Bölge altyapı tamamlanmış olup taşınmazın tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmazın yer aldığı bölge gelişimini sürdürmekte olan bölge durumundadır.Mesken site içerisine giriş cephesi baz alındığında alttan yukarıya doğru ikinci sıradaki bloklardan sağdan dördüncü bina olduğu belirtilmiştir.Onaylı mimari projesine göre binanın bodrum katında 1 oda, garaj, duş ve teras, zemin katında mutfak,salon,WC, antre ve 1 balkon,1.normal katında ise 4 oda,banyo, antre, duş ve 1 balkon hacimlerinde oluşmaktadır. Buna göre bodrum kat 60 m2, zemin kat 120 m2 ve 1.normal kat ise 125 m2 kullanım alanına sahip olup toplam 305 m2 alana sahiptir.Taşınmazın net alanı toplam 275 m2 olarak ölçülmüştür.Mesken içerisinde zeminler salon,odalarda ve ıslak hacimlerde taban seramiği kaplıdır.Duvarları salon ve odalarda sedef boya ile boyalı,ıslak hacimlerde ise tavana kadar bordürlü fayans kaplıdır.Mutfakta lüks ahşap dolap ve granit tezgah, antrede vestiyer bulunmaktadır.Banyoda hilton tipi lavabo ve duşa kabin mevcuttur.Daire giriş kapısı çelik,iç kapıları ise cam bölmeli ahşaptır.Alçı kartonpiyer ve bant asma tavan işleri tamamlanmıştır.Pencereleri çift cam P.V.C doğramalıdır. Mesken içerisinde lüks seviyede malzeme ve işçilik kullanılmıştır.Taşınmazın ısıtma sistemi olarak soba ve klima ile sağlanmaktadır. Meskenin yaklaşık 18 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %20 olarak alınmıştır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul için alınmış 05.04.2000 tarihli ve 142 sayılı yeni Yapı ruhsatı ile 05.04.2005 tarihli ve 2005-86 sayılı yenileme ruhsatı mevcuttur.Taşınmaza ait 19.10.2009 tarih ve 142 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunduğu belirtilmiştir.
Adresi :Ağaçlı Boyno Mahallesi, 105101 Nolu Sokak Çamlarkent Sitesi A Blok No:2/9 Şehitkamil / GAZİANTEP
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı paftasında "Villa" alanı içerisinde kalmakta olup, 1500m 2/1 ev şeklinde Kaks;0.25 Hmax: 7.5 m dir. Ön bahçe çekme mesafesinin 5 metre, yan bahçe çekme 10 metre, arka çekme mesafesi 10 metre olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 592.667,97 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26069 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.13/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR