GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/15 Temmuz Mahallesi'nde müstakil ev icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908568
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 329
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/31062 Esas
Muhammen Bedeli
:
781,950 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2017/31062 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, 15 Temmuz Mah., 13 Cilt, 1239 Sayfa, 3421 Ada, 8 Parselde Kayıtlı, 546,14 m² Yüzölçümlü, Arsa Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Taşınmaz tapu kayıtlarında he ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de, mevcutta arsa üzerinde bodrum+zemin+1 normal kattan oluşan yapının mevcut olduğu, yapının bodrum katının garaj ve hobi kısımlarından oluştuğu, bodrum katın brüt 108 m² olduğu, yapının zemin katında bina girişi, salon, 1 oda, mutfak, ve kiler kısımlarının bulunduğu, zemin katında brüt 108 m² olduğu, yapının 1.normal katının 3 oda, banyo, duş, mutfak ve 1 balkon kısımlarından oluştuğu, 1.normal katın brüt 113 m² olduğu, yapının tamamının toplam 329 m² brüt , 300 m² net alana sahip olduğu, ayrıca yapının zemin ve normal katında teras alanının bulunduğu, yapının yaklaşık 14 yıllık olduğu, yıpranma payının % 25 olarak alındığı, yapının asansörlü ve kombi kalorifer sistemli olduğu, kıymet takdiri tarihi itibariyle yapıya ait yapı ruhsatı ve yenileme ruhsatının bulunduğu ancak yapı kullanma izin belgesinin bulunmadığı, yapının 4-B grubu yapı türünde olduğu, yapının orta ve üst gelir grubu içinde yer alan ailelerin tercih ettiği bir bölgede olduğu, yapının yakınlarında villa siteleri ve sosyal donatı alanlarının bulunduğu, yapının daha önce Güvenevler Mah. Sınırları içinde olduğu ancak yapılan otomasyon sonucu 15 Temmuz Mah. Sınırları içinde kaldığının ilgili Tapu Sicil Müdürlüğünce bildirildiği görülmüş ve tespit edilmiştir.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : 15 Temmuz Mah. 148168 Nolu Sok. No:4 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 300 m2
Kıymeti : 781.950,75 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar Planında; Ayrık Nizam 2 Katlı Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: Herhangi bir şerh beyanları bulunmamaktadır. Taşınmaz dosyamızdan 1.Dereceden İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleride bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31062 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.29/11/2018
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR