GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şehitkamil/15 Temmuz Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941825
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 16
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/132965 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,852 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2015/132965 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, 15 Temmuz Mah. 3357 Ada, 1 Parsel, B blok, 8. kat, 48 Nolu Bağımsız Bölüm.
Özellikleri: Yerinde yapmış olduğum incelemelerde taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi parsel üzerinde 16 katlı apartmanların bulunduğu sitede olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz şehri güney bölgesinde Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarına 100 m mesafede olup,68067 sokak ile 68069 sokağm kesiştiği köşe başı parselde bulunmakta olup çevresi tamamen imar planına uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Dava konusu taşınmaz, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yakın çevresinde Park, Okul, Cami vs bulunmakta olup, Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Caddeye ve Bulvarlara yakın olup, dolmuş ve otobüs duraklarına yakın olması nedeniyle ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımma elverişli olması, ana yola cepheli olmaması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerinden faydalanması, çevresinin imar parseli olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Taşınmazın değeri: Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, 8. katta olup, 155,00 m2, net 160 m2 olan 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Oda ve salon tabanları ahşap parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalı ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapılan ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu ve asansörlü olup kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 12 yıllık olup yıpranması %12 dir.
Adresi :Osmangazi Mah (Yeni 15 Temmuz Mah.) 68067 Sokak B Blok K:8 D: 18 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzı imar planında konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 330.852,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/132965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR