SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Seferihisar'da dubleks kargir ev icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947386
Şehir : İzmir / Seferihisar
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/456 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/456 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın tapu kaydı , imar durumu , adresi ve önemli özellikleri :
Adresi : Atatürk Mah. Esenyalı Sitesi 5640 Sokak No:3/11 Seferihisar İzmir
(Adres İzmir Büyükşehir Belediyesi Üç Boyutlu Kent Rehberinden alınmıştır.)
Tapu Bilgileri : İzmir İli Seferihisar İlçesi Doğanbey Mahallesi Karacağaç Mevkii3691 parselde bulunan 5.245 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerindeki bahçeli onsekiz adet dubleks kargir ev niteliğindeki ana taşınmaz üzerindeki 2/36 arsa paylı dubleks mesken niteliğindeki (6) b.b. numaralı taşınmazdır.
İmar Durumu : Parselin bulunduğu alan termal turizm kapsamında olup, 1/25000 ölçekli çevre düzeni planı , 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı yapılıp onaylandıktan sonra imar durumu belirlenebilecektir. Söz konusu parsel üzerinde sit alanı ilanından önce mevcut imar planlarına uygun olarak yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiş yapılar bulunmaktadır. 3691 parsel İzmir 1 numaralı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kurulunun 27/10/1995 tarih 5933 sayılı kararı ile 3. derece doğal sit alanı ilan edilmiştir.
Taşınmaz yerinde dökme betonarme karkas teknikle inşa edilmiş, bodrum+zemin + bir normal kattan oluşan 3 katlı müstakil konuttur. Bodrum kat, kısmi bodrum şeklinde, takribi 10 m2 dir. Taşınmaz ve taşınmazın bulunduğu bölge altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede 2-3 katlı müstakil konut binaları, yeşil alanlar bulunmaktadır. Denize çok yakındır ve deniz manzarası vardır.Kuş uçuşu olarak İzmir Caddesi'ne (Kuşadası-İzmir Bölünmüş yolu) 1750 metre, sahil şeridine 150 metre, Seferihisar Hükümet Konağına 16 km mesafededir. Taşınmaz tabanda yaklaşık olarak 55 m2, üst katlarda ise yaklaşık 65 m2 inşaat alanına sahiptir.Taşınmaz bodrumda açık depo, zeminde mutfak-salon-wc, birinci katta 3 oda-banyo şeklinde mimari planlıdır. Sıvalı-boyalı, camlı-camekanlıdır, manuel panjurludur. Dış kapısı masif ahşaptır. Odalar, salon,mutfak,balkonlar ve ıslak hacimlerde yer-duvar kaplamaları seramiktir. Merdivenler ve yer kaplamaları parke, ıslak hacimler seramiktir. İç duvarları sıvalı, mat plastik boyalıdır. Bodrum kat duvarları dış cepheden ve topraktan nem almaktadır. Boya dökülmeleri vardır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/456 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR