İZMİR 9. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Satış memurluğundan satılık biri bir katlı, diğeri iki katlı iki adet mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623519
Şehir : İzmir / Karabağlar
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya Numarası
:
2017/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
İlk İhale Tarihi
:
12.09.2017 13:55
İkinci İhale Tarihi
:
11.10.2017 13:55
İhale Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
9. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Karabağlar İlçe, 30454 Ada No, 15 Parsel No, Bozyaka mah., 1 ve 2 katlı 2 ev nitelikli olarak kayıtlı taşınmaz üzerinde yapılan bilirkişi incelemesi sonucu alınan rapora göre; taşınmaz üzerinde biri bir katlı, diğeri iki katlı iki adet mesken olarak inşa edilmiş bina bulunduğu, 7 kapı nolu dairenin yığma briket duvarlı, ahşap iskeletli, çasıtı kiremit örülü, binanın iç kapıları sökümüş, çatısı kısmen yıkılmış, iç ve dış duvarlarının sıvaları kısmen yıkılmış, sıvalarının kısmen dökülmüş ve keşif esnasında boş olan yaklaşık 85 m2 alanlı yapının enkaz bedelinin yıkım ve nakliye masraflarını karşılayacak durumda olmaması nedeniyle ve mevcut haliyle zemin değerine artı bir değer katmayacağından binaya ilişkin maddi bir değerlendirmeye gidilmediği, yine 7/1 kapı nolu binanın iki katlı mesken yapısı, betonarme kolonlu, tugla duvarlı, ahşap iskeletli çatısı kiremit örülü binanın iç kapıları ahşap malzemeli, giriş kapısı ve perceleri demir malzemeli, 1. Kata bina dışında mevcut betonarme merdivenle çıkıldığı, zeminlerin beton ve ahşap rabıta kaplı, 1. Kat tavanların kontrplak döşeli olduğu, zemin katı 60 m2, 1 katı 82 m2 olmak üzere 142 m2 toplam brüt alanlı yapının yaklaşık %60 oranında yıpranmış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Cennetoğlu mah. 5706 sok. No:7-7/1 Karabağlar İZMİR
İmar Durumu : Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 29.03.2017 tarih 7926 sayılı yazısından taşınmazın "konut alanında" kalmakta olup, imar ve kitle hattının gerisinde, bitişik nizam 3 katlı yapı yapılabilir konumda olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : Bilirkişinin 13.06.2017 tarihli ek raporuna göre taşınmazın %37 lik kısmı için %18, kalan % 63' lük kısmı için %1 KDV uygulanacaktır.
1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 13:55 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2017 günü 13:55 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR