SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Saskarya Erenler'de 102 m² daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064140
Şehir : Sakarya / Erenler
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 11:50
Satış Yeri
:
İcra Müdürlükleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2018/52 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Sakarya ili Erenler ilçesi Erenler mahallesi Erenler Bayırı mevkinde kain; tapunun 11835 parsel numarasında kayıtlı 450 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan binanın, tesis edilen kat mülkiyetine göre zemin kat 1/4 arsa paylı 2 bağımsız bölüm nolu meskeninden ibarettir. Taşınmaz Erenler Bağlar mahallesi 7062 nolu sokak No:10 posta adreslidir. Konum olarak Erenler Mezarlığının batı girişi bitişiğindeki 7062 nolu sokağın ortalarında kalmaktadır. Taşınmazın 75 mt. güney alt kesiminden Türbe caddesi, 100 mt. batısından da Şht. İlhan ARAS caddesi geçmektedir. Şehir yerleşim alanı dahilinde bulunan taşınmaz çekirdek çarşı merkezine de 2.5 Km. kuş uçuşu mesafesindedir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Yapılar konut ağırlıklıdır. Ancak ana caddeler üzerinde yer yer işyerleri de mevcuttur. Şehir yerleşiminin güneye yakın kesimlerinde yer alan taşınmaz yerleşim alanı dahilinde ve ana caddelere yakın olduğundan ulaşım imkanları iyidir. Topoğrafik olarak % 10 / 15 eğimli bir arazide yer almakta, yol, su, elektrik, kanalizasyon, haberleşme, doğalgaz vs. gibi tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Batısından 7.00 mt.'lik mevcut imar yoluna (7062. sokak), doğusundan Erenler Mezarlığına cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Parsel üzerindeki bina tabii zemin seviyesi üzerinde bulunan bir bodrum kat ile onun üzerinde yer alan iki normal kat olmak üzere toplam üç katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatı mevcut ve kiremit örtülüdür. Bodrum kat garaj, depo vs. amaçlıdır. Üstteki iki katın her birinde ikişer mesken, iki katta ve binada toplam dört mesken bulunmaktadır. Borçluya ait mesken yapının zemin katında yani bodrum kat üzerindeki ilk mesken katında yer almaktadır. Mesken girişte bir antre-koridor ile bir salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo-wc'den ibarettir. Ayrıca iki balkonu vardır. Meskende tüm zeminler ahşap laminat parke, ıslak mekan zeminleri seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap ve vernikli, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları, banyoda kabinli duş teknesi, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Bakımlı sayılabilecek durumdaki meskende faal durumda doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatı mevcuttur. Binada asansör yoktur. Mesken 102 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Yüzölçümü : 450 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Mevcut imar durumuna göre taşınmazın Erenler 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İskan Sahası olarak ayrılan alanda kaldığı, TAKS=0.40 ve KAKS=1.20 şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda üç katlı (A-3) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlükleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR