ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şarköy'de 42 m2 daire icradan satılıktır

ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940794
Şehir : Tekirdağ / Şarköy
Semt-Mahalle : KIZILCATERZİ MAH. / ŞARKÖY
Oda Sayısı : 1+1
: 42
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ŞARKÖY 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
ŞARKÖY ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKÖY
İCRA DAİRESİ
2015/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Şarköy İlçe, 1985 Parsel, KIZILCATERZİ Mahalle/Köy, Karataş mevkii Mevkii, Bilirkişi raporuna göre satışı yapılacak taşınmaz ruhsatta 5 blok üzerinde 32 mesken 2 ofis ve sığınak bulunmaktadır.Ancak parsel üzeride farklı bitim aşamalarında 3 blok bulunmaktadır.2 blok inşaatına hiç başlanmamıştır.keşif konusu taşınmazın bulunduğu C-4 blok zemin kat 29 nolu kaba inşaatı yapılmış,tuğla duvarları örülmüş,sıvası yapılmış durumdadır.mesken ruhsatlı projede 1 yatak odası,salon,açık mutfak,wc-banyo,hol ve balkondan ibaret olup brüt 42 m2 yüzölçümündedir.Tekirdağ Bayındırlık İskan Müdürlüğünün 09/10/1996 tarih 143 no ile ruhsat alınmıştır.Ayrık nizam 2 kat0,20/0,40 imar lejantlıdır.kıymeti 40.000 tl olup borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Kızılca terzi mah karataş mevkii
Yüzölçümü : 42 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : ayrık nizam 2 kat 0,20/0,40 imar lejantlıdır
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı ve dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ŞARKÖY ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR