ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıçam Boynuyoğun Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098386
Şehir : Adana / Sarıçam
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / OSMANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 59
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA GÜNEY HABER 11.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14320 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
Turhan Cemal Beriker Bulv. No: 16/A, Adliye Ek-2 Hizmet Binası, Asma Kat, 17/B nolu MEZAT SALONU Seyhan/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
9. İCRA DAİRESİ

2018/14320 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU SİCİL KAYDI: Adana İli, Sarıçam İlçesi Boynuyoğun Mah. 729 Ada, 2 Parsel, 11. Kat, 32. Nolu Mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi satılacaktır. (Arsa Payı: 30/1612 - Ana Taş. Nitelik: Arsa - Ana Taş. Yüzölçüm: 1.612,00 m²) ÖZELLİKLERİ:Osmangazi Mahallesi 2022 sok. no:3 K:11 D:32 Sarıçam-ADANA adresindedir. Güney cephelidir. Bilge Kaan Ortaokulunun 380 m güney doğusunda, Pilot üsteğmen Aktif Palalı Bulvarının 120 m güneyinde ve Çukurova TOKİ konutlarının 40 m doğusunda bulunmaktadır. Taşınmaz bir bodrum, zemin+ asma kat 12 normal katlı, Betonarme karkas şeklinde 4/A sınıfında yeni yapılmıştır. Binanın her katında 3 daire olarak yapılmıştır. Dairenin brüt alanı 59 m2, net alanı 47 m2'dir. Açık otoparkı mevcuttur. Binanın yolu stpilize malzeme ile kaplıdır. Çevre düzenlemesi tam yapılmamış inşaat halindedir. Daire 2 oda, Salon + mutfak(mutfak salon bitişik),, antre,banyo, wc ve bir balkondan oluşmaktadır. Mutfak hazır mutfaktır. Antre yer seramik mutfak ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, kapılar amerikan kapı olup, vestiyer mevcuttur. Camlar pvc dir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Binanın asansörü mevcuttur. Kamu kuruluşları ve belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanıyor ve şehrin gelişen bölgesinde bulunmakta, bulunduğu bölgede çeşitli konut ve işyerlerinin olması gibi özellikleri taşınmazın değerine etki eden vasıf ve unsurlardır. Bilirkişi raporuna göre, Bağımsız bölüm şehrin gelişen bölgesinde ara sokak cepeli olup, bulunduğu yer, mevkii, imar planındaki konumu ve hali hazır kulnanılış şekli, mesahası hususları gözönüne alınmıştır. Bağımsız bölümün bulunduğu yapının mevcut hali ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri tablosuna göre 4-A sınıfı yapı olduğu kanaatine varılmıştır.Bina yeni yapılmış olduğundan yıpranma payı hesaba katılmamıştır. Bu hali ile taşınmaz konutun arsa ve daire olarak 120.000,00 TL, edeceği sonuç ve kanaatına varılmıştır.
İMAR DURUMU: İMAR DURUMU: Sarıçam Belediyesi imar planında "(Ayrık Nitam TAKS: 0.30, KAKS: 1,60 Yoğunluklu, Yençok=Serbest)" konut alanı olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 120.000,00 TL -
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası -
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Turhan Cemal Beriker Bulv. No: 16/A, Adliye Ek-2 Hizmet Binası, Asma Kat, 17/B nolu MEZAT SALONU Seyhan/ADANA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14320 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.06/12/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, önceki uygulamadaki Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR