SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sapanca/İlmiye'de dubleks mesken icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891250
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : İLMİYE MAH. / SAPANCA
: 285
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/286 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA İCRA DAİRESİ
2017/286 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 85 Parsel, İLMİYE Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 1500mt kuzey alt kesimlerinde İstanbul-AnkaraTEM otoban yolu geçmekte, Sapanca ilçe merkezine 3km kuş uçusu mesafesinde, etrafı villa tarzı yapılar ile çevrilidir. Topografik olarak %15 eğimli bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Dubleks meskenin içinde yer aldığı sitede bir birinin aynısı 15 ayrı dubleks mesken bulunmakta, Sitede müşterek yüzme havuzu, tenis kortları ve sosyal tesis binası bulunmaktadır.Taşınmazın dış cepheleri sıvalı ve boyalı üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür.Meskenin alt girişinde bir antre-hol, salon+mutfak,bir oda, lavabo-wc;antredeki mermer kaplı merdivenden çıkılan üst katta 3 oda bir banyo ile çatı arasında birde oda bulunmaktadır.Üst kattaki odaların birinde duş-wc mevcuttur.Ayrıca çatı katında iki balkon, zemin kat ön cephede üzeri kapalı büyükçe bir teras,zemin kattaki salonda şömine mevcuttur.İç kısımlarda tüm zeminler seramik kaplı,duvar ve tavanlar sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap, dış pencereler pvc kaplı aliminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Binada zeminden ısıtmalı ve katı yakıtlı kalorifer tesisatı mevcuttur.
Adresi : İlmiye Mah. İlmiye Cad. Kirazlı Evler Sitesi No:27 İçkapı 12 Sapanca / SAKARYA
Yüzölçümü : 285 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %8 olup 1. Satış günü için geçerlidir. KDV indirimi uzatılmadığı takdirde ikinci satış günü uygulanacak olan KDV oranı %18'dir.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR