SURUÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Suruç'ta 3+1 daire icradan satılıktır

SURUÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01123502
Şehir : Şanlıurfa / Suruç
Semt-Mahalle : SARAYALTI MAH. / SURUÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SURUÇ DOĞUŞ 04.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/100 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Dikili Mahallesi Atatürk Blv. No:4 Suruç Belediye Binası Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Önü Suruç / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SURUÇ İCRA DAİRESİ
2019/100 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Suruç İlçe, 73 Ada, 7 Parsel, SARAYALTI Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölümün bulunduğu bina 232,78 m² parsel üzerine inşa edilmiş olup betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 3 yıllık binadır. Bahse konu meskenin içinde bulunduğu ana gayrimenkulün, zemin ve 6 normal kattan oluşmaktadır. Dava konusu taşımazın (13) bağımsız bölüm no.lu meskenin, mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, antre hol,banyo,WC ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup mimari projesine göre brüt 105 m² alanlıdır. Bahse konu giriş kapısının çelik kapı imalatından olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın yer kaplamalarının seramik kaplamalı olduğu, duvarların sıvalı ve saten boyalı, tavanların kartonpiyer tavanlı olduğu tespit edilmiştir. Pres iç kapılar kaliteli malzemeden üretilmiştir. Meskenlerde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu bina asansörlü olup kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlemlenmiştir.
Adresi : Şanlıurfa İli, Suruçİlçesi, Sarayaltı Mahallesi, Şeker Sokak, Bina No:15, Daire No:13
Yüzölçümü : 232,78 m2Arsa Payı : 25/340 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 110.000,00 TLKDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Dikili Mahallesi Atatürk Blv. No:4 Suruç Belediye Binası Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Önü Suruç / Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV( KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR. FARKI ÖDEMEYE MECBURDUR.),1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/100 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
****İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR