SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Siverek'te 70 m² daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139159
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HASAN ÇELEBİ MAH. / SİVEREK
: 70
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1053 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU , SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/1053 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa İli, Siverek İlçesi,Hasan çelebi Mahallesi, 185 ada,44 numaralı parselde bulunan 514,62 metrekare yüzölçümlü ana taşınmaz üzerinde 20/480 arsa paylı , zemin kat , 1 bağımsız bölüm numaralı , mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. İmar Durumu:Taşınmaz; imar uygulama planı içerisinde olup, bitişik nizam 5 kat imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın adresi: Taşınmaz , Şanlıurfa İli, Siverek İlçesi,Hasançelebi Mahallesi,Hasançelebi 22. sokak, No: 9/1 adresinde olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın yeri ve niteliği :Taşınmaz meskun mahalde ,çevresinde 5 katlı binalar ile tek ve iki katlı avlulu evler mevcuttur. Parsel de bitişik blok şeklinde iki adet bina yapılmıştır. Bir bina Hacı Yusuf Sami Caddesine cepheli, kapıda bu cadde üzerindedir. Söz konusu taşınmaz ise arka tarafta ara sokak olan 22. sokak cephelidir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin kat + 4 normal kattan oluşan ,betonarme karkas tarzında inşa edilen bir yapıdır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalı,duvar plastik boyalı, demir korkulukludur. Bina girişi bodrum kattan verilmiştir.Taşınmaz zemin katta ( bina girişine göre 1. katta ) , merdivenden çıkışta solda,kuzey-batı cephelidir. Daire, 2 oda, antre, hol, mutfak, Wc,bonyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik kaplamalı , duvarlar ve tavan plastik boyalı , kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Mutfak mermer tezgahlı , alt ve üst dolaplı, ıslak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır. Daire çelik dış kapılı , soba v.b ısıtmalı , 70,00 m² net alanlıdır.
Adresi : Taşınmaz , Şanlıurfa İli, Siverek İlçesi,Hasançelebi Mahallesi,Hasançelebi 22. sokak, No: 9/1 adresinde olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 514,62 m2 (ana taşınmaz)
Arsa Payı : 20/480
İmar Durumu : Taşınmaz; imar uygulama planı içerisinde olup, bitişik nizam5 kat imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir. ( Taşınmazın tapu kaydında'Yönetim Planı : 23/02/2015 ' beyanı ile' AT Yönetim Planı : 23/02/2015 'beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyanlar ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU , SİVEREK/ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1053 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR