SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Siverek'te 55 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138798
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HALİLİYE MAH. / SİVEREK
: 55
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/68 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:15
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/68 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili Siverek İlçesi Haliliye Mahallesi, 864 ada, 7 numaralı parselde kayıtlı, 577,28 m2 yüzölçümlü (ana taşınmaz ) , çatı kat, 5 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır.

İmar Durumu : Taşınmaz, imar planında ayrık nizam 5 kat TİCK imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın Adresi: Fırat Mahallesi,Fırat 31 sokak,No:1 İç kapı No: 5 Siverek/ŞANLIURFA. Taşınmazın yeri ve özellikleri: Taşınmaz, meskun mahalde olup, çevresinde 3-4 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın 230 metre doğusunda İsmet Paşa İlkokulu, karşısında Fırat Camii, 400 metre güneybatısında Hayvan Pazarı bulunmaktadır. Taşınmazın olduğu bina, zemin kat+2 normal kat+çatı katlı,betonarme karkas yapılıdır. Binanın alt katı dükkan, üst katları konuttur. Bina merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalı, duvarlar boyalı, demir korkulukludur.

Bina asansörsüzdür. Taşınmaz, 3.katta (çatı katı), merdivenden çıkışta solda, kuzey-güney-doğu cephelidir. Daire, 1 oda, Wc, mutfak, banyo ve terastan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik döşeme,duvarlar saten boyalı, tavan kartonpiyerli plastik boyalı, kapı ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Islak hacimler tavana kadar seramik döşemelidir. Daire çelik dış kapılı, soba vb. ısıtmalı, 55,00 m2 net yapı alanlıdır.


Adresi : Fırat Mahallesi,Fırat 31 sokak,No:1 İç kapı No: 5 Siverek/ŞANLIURFA.
Yüzölçümü : 577,28 m2 (ana taşınmaz)
Arsa Payı : 50/350
İmar Durumu : Taşınmaz, imar planında ayrık nizam 5 kat TİCK imarlıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir. ( Taşınmazın tapu kaydında ' Yönetim Planı : 25/11/2016 ' beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz : Şanlıurfa ili Siverek İlçesi Camikebir Mahallesi, 261 ada, 31 numaralı parselde kayıtlı, 2.236,00 m2 yüz ölçümlü (ana taşınmaz) , A blok, zemin kat, 3 bağımsız bölüm numaralı, asma katlı dükkan vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. İmar Durumu: Siverek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.06.2019 tarih ve 1422 sayılı yazılarında, Söz konusu parsel , koruma imar planında olduğu, koruma imar planının henüz hazırlanmadığı belirtilmiştir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın adresi: Camikebir Mah. 15 Temmuz Demokrasi Caddesi , Güney Apt. A blok No: 22/B Asma katlı dükkan Siverek/ŞANLIURFA. Taşınmazın yeri ve özellikleri: Taşınmaz, cadde üzerindedir. Karşısında Emniyet Müdürlüğü bulunmaktadır. 140 metre güneyinde Adliye Sarayı, 60 metre güneydoğusunda Paşa Konağı, 320 metre kuzeydoğusunda Siverek Belediyesi bulunmaktadır. Bu cadde üzerindeki binaların alt katları işyeridir. Taşınmazın olduğu bina, bodrum+zemin+asma kat+6 normal katlı,betonarme karkas yapılıdır. Binanın alt katı dükkanlar, üst katları konuttur. Taşınmaz, binanın zemin katında, bina cephesinde bakıldığında ortadaki dükkan olup, doğu cephelidir. Dükkan zemin ve asma kattan oluşmaktadır. Dükkanda zemin kat granit seramik kaplama, duvarlar saten boya, tavan asma tavanlıdır. Asma kat ise seramik kaplamalı, duvarlar saten boyalıdır. Dükkan ön cephesi alüminyum cepheli, sac kepenklidir. Dükkan içinden çelik merdivenle asma kata çıkılmaktadır. Zemin katta WC-lavabo, mermer tezgah ve üst dolap mevcuttur. Dükkan berber salonu olarak kullanılmaktadır. Dükkan zemin kat 35.00 m2, asma kat ise 20,00 m2 olmak üzere 55,00 m2 net alanlıdır.
Adresi : Camikebir Mah. 15 Temmuz Demokrasi Caddesi , Güney Apt. A blok No: 22/B Asma katlı dükkan Siverek/ŞANLIURFA.

Yüzölçümü : 2.236 m2 (ana taşınmaz) Arsa Payı : 10/622
İmar Durumu : Siverek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.06.2019 tarih ve 1422 sayılı yazılarında, Söz konusu parsel , koruma imar planında olduğu, koruma imar planının henüz hazırlanmadığı belirtilmiştir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.( Taşınmazın tapu kaydında ' Yönetim Planı Belirtmesi Tesisi ' beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/68 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR