SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Siverek'te 2+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135094
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HASAN ÇELEBİ MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 20.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/540 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/540 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili Siverek İlçesi, Hasan Çelebi Mahallesi, 196 ada, 4 numaralı parselde bulunan 118,50 m2 yüzölçümlü (ana taşınmaz) arsada, 15/80 arsa paylı, 1. kat, 4 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. İmar Durumu: Siverek Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.05.2019 tarih ve 1224 sayılı yazılarında; taşınmazın Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından Koruma Amaçlı İmar Planı sınırları içinde olduğu belirtilmiştir. Taşınmazın adresi: Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi, Hasan Çelebi Mahallesi, Hasan Çelebi 36.sokak No:18/4 adresindeolduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın yeri ve niteliği: Taşınmaz İlçe merkezinde, eski Adliye Sarayı batısındadır. Taşınmazın çevresinde işyerleri, Belediye, eski Adliye Binası bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin kat+ 4 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır. Binanın alt katı dükkan, üst katları konut olup, her katında tek adet daire bulunmaktadır. Bina merdiven basamak ve sahanlık karo mozaik kaplamalı, demir korkulukludur. Bina asansörlü, ancak faaliyette değildir. Taşınmaz, 1.katta, doğu-kuzey cephelidir. Daire, 2 oda, 1 salon, antre, hol, Wc, mutfak, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik kaplama, duvarlar ve tavan plastik boyalı, mutfak mermer tezgahlı, alt dolaplı, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Mutfak, Wc ve banyo duvarları seramik kaplamalıdır. Daire, demir doğrama dış kapılı, soba vb. ısıtmalı, 83,00 m2 net alanlıdır.
Adresi : Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi, Hasan Çelebi Mahallesi, Hasan Çelebi 36.sokak No:18/4 adresindeolduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 118,50 m2 ( ana taşınmaz)
Arsa Payı : 15/80
İmar Durumu : Siverek Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 15.05.2019 tarih ve 1224 sayılı yazılarında; taşınmazın Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından Koruma Amaçlı İmar Planı sınırları içinde olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir ( Taşınmazın tapu kaydında' Yönetim Planı Belirtmesi Tesisi 'beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/540 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR