ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Karaköprü'de 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033015
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : NARLIKUYU MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 172
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE İPEKYOL 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8983 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/8983 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : ;
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa İli, Karaköprü ilçesi, Karaköprü Mah. 2967 Ada, 21 Parselde kayıtlı, A Blok 6. Kat.16 Nolu Bağ.Böl. Mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere 2 Adet Blok bulunaktadır. Taşınmazın bulunduğu A blok parselin kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 2 Bodrum + zemin + 6 normal katlı olarak proje ile inşa edilmiştir. Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkulün 2.Bodrum katında sığınak kazan dairesi, 1.bodrum katında 2 adet mesken, zemin katında ve 6 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 8 katlı olan binada 16 adet B.B. bulunmaktadır. Bina girişi güneybatı cephesinden bodrum katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Dava konusu A blok 16 nolu B.B. bulunduğu binanın 6.katında Batı-Kuzey-Güney cepheli meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre antre, hol, 4 oda, 1 salon, banyo, mutfak, wc/lv, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt- 172 m2- net 147 M2 ( balkonlar dahil ) kullanım alalına sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler antre, hol ve odalarda seramik kaplama, duvarlar saten boyalı, pencereler PVC doğramadır. Meskenin ıslak hacimleri yer ve duvar fayans kaplamadır. Mesken içerisinde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Doğal gaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Narlıkuyu Mah, 1152 Sok, Gökdelen Apt, No; 23A/16- Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 2.664,45 m2 Arsa Payı : Tam- 15/550
İmar Durumu : Karaköprü Belediyesi sınırları içerisinde imarlı olup,belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8983 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR