ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Karaköprü'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01056424
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKBAYIR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 26.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10613 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ

DOSYA NO: 2019/10613 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Karaköprü İlçesi, Karaköprü Mah. 4174 Ada, 6 Parselde kayıtlı 3. Kat. 11 nolu mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul; 1.321,86 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlandırılmıştır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş ‘’ Arsa ‘’ vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; 2 Bodrum , Zemin, 7 normal katlı olarak proje ile inşa edilmiştir. Taşınmazın 2. Bodrum katında binaya ait ortak depo ve 2 adet mesken 1. Bodrum katında 2 adet mesken, zemin katında ve 7 normal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 10 katlı olan binada 20 adet B.B. Bulunmaktadır. Bina girişi doğu cephesinden, 2. Bodrum katından verilmiştir. Bina giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörlü ve doğalgazlı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır.Dava konusu taşınmaz ana gayrimenkulün 3. Katında bulunan 11 bağımsız bölüm no’lu Doğu- Kuzey- Batı cepheli meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, antre-hol, banyo ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup net 133 M2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın mimari projesine kullanım alanına ilave olarak 1 adet balkon hacminin oda olarak dizayn edildiği, yangın holünün ebeveyn duş ve giyinme odası olarak tasarlandığı, merdiven sahanlığının 8 m2 lik kısmı antre hacmine ilave edildiği gözlenmiştir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler odalarda ahşap parke kaplama, antre, hol, mutfak ve banyo hacminde seramik kaplama olduğu görülmüştür. Meskenin duvarlarının kağıt kaplama olduğu, ıslak hacimlerde ise fayans kaplama olduğu görülmüştür. Meskenin içerisinde mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır.
Adresi : Akbayır Mah. 1035. Sokak No: 20/11 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 1.321,86 m2 Arsa Payı : Tam- 10/200
İmar Durumu :Taşınmaz Ayrık nizam 5 kat, Kaks :1,50 Taks: 0,30 Konut imarlı olarak belirlenmiştir.Taşınmaz
Karaköprü belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, tüm hizmetlerden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10613 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR