ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Karaköprü'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00959713
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKPIYAR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13370 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 10:55
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/13370 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Merkez ilçesi, Karaköprü mah. 1906 Ada, 2 Parselde kayıtlı 2. Bodrum kat 11 nolu bağ. Bölüm depo nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz doğusunda 80 metre uzaklıkta Balıkayağı bulvarı, 100 metrede Narlıkuyu ilkokulu, 220 metre uzaklıkta Gap bulvarı (Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu), batısında 30 metre uzaklıkta taşkın koruma kanalı, kuzey doğusunda 485 metre uzaklıkta Karaköprü Belediyesi bulunmaktadır. Taşınmazın olduğu bina 3 bodrum+zemin+4 normal kattan oluşan, betonarme karkas bir yapıdır. Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Bina doğalgazlı, asansörlü, merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Söz konusu daire binanın yol seviyesine göre 2. bodrum katta merdivenden inişte sağ tarafta, doğu-batı-güney cephelidir. Tapuda her ne kadar depo olarak geçse de konut olarak düzenlenmiştir. Daire kapalı olduğunda, projesinde ve benzer özellikteki dairede bilgiler alınmıştır. Daire 3 oda, 1 salon, antre, hol, mutfak, tuvalet, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede yer döşemeleri laminant parke, ıslak hacimler ve mutfak seramik kaplama, duvarlar sedef boya, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalı, vestiyerlidir. Banyo ve tuvalet tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak duvarlar seramik kaplama, mermer tezgahlı,alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılı, doğalgazlı olup 125.00 m2 net alanlıdır.
Adresi : Akpiyar Mah. 4061. Sok. No:41 Yalçın Apt. B Blok Bodrum Kat İç Kapı No:11 Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 814,82 m2
Arsa Payı : 75/2100
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA MERKEZ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT DANIŞMA ARKASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR