ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Karaköprü'de 230 m² daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154254
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Oda Sayısı : 4+1
: 230
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16525 ESAS
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ

2019/16525 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa li , Karaköprü ilçesi tapunun Karaköprü mahallesi tapunun 1843 ada 6 nolu parseldeki 50/2000 arsa paylı 7.kat 14 nolu bağımsız bölümdeki mesken vasıflı taşınmaz.Taşınmaz Akpiyar Mah. Gap Bulv. dayı Yeğen apt no:6/1 4Karaköprü - ŞANLIURFA adresine rastlayan yerdedir. Taşınmaz imar planı dahilinde özel proje imarlıdır. Taşınmaz çevresinde 6-8 katlı binalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Bu güzergah üzerindeki binaların alt katları sıkmen de binanın tamamı işyeridir. Güzergahta mobilya mağazaları , akaryakıt istasyonları otomobil shovroomları, özel hastane bulunmaktadır. Taşınmazın 400 metre güneydoğusunda Karaköprü Belediye bulunmaktadır.
Söz konusu taşınmaz binanın7 katında merdivenden çıkışta soldakuzey- doğu- batı cephelidir. daire kapalı olduğundan benzer özellikteki daireden , projesinde ve dış cephesinden bakılmıştır.Daire 4 oda ,1 salon, antre , hol , mutfak,tuvalet,2 banyo ve2 balkondan oluşmaktadır.Dairede odalar laminant parke , mutfak, antrde , koridor döşemeleri seramik kaplama , duvarlar kağıt , tavan alçı dekorasyonlu kapılar ahşap , pencereler PVC doğrama, vestiyerlidir. Banyo ve tuvalet duvarların tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak granit tezgahlı ve dolaplıdır. Daire doğalgazlı ve çelik dış kapılı olup 230,00 m2net alanlıdır.
Taşınmazın bulunduğu bina, 2 bodrum +zemin + 10 normal kattan oluşan betonarme karkasbir yapıdır. Çift asansörlüdür.
Kıymeti : 520.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipoteklidir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, KENDİLERİNETEBLİGAT GÖNDERİLEN VEYA ADRESTE TEBLİĞ İMKANSIZLIĞI , ADRESLERİ BİLİNMEYENLER İÇİN İŞ BUGAZETE İLANININ İLANEN YERİNE KAİM OLACAĞI, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16525 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR