HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Hilvan'da 3+1 daire icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198973
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : KARACURUN MAH. / HİLVAN
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Bina Yaşı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HİLVAN HABER 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/75 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 09:05
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 09:05
Satış Yeri
:
HİLVAN BELEDİYE KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.HİLVAN İCRA DAİRESİ

2020/75 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 99 Ada, 6 Parsel, KARACURUN Mahalle/Köy, 1/7 Nolu Bağımsız Bölüm şanlıurfa ili hilvan ilçesi karacurum mah izoolu bozan bey cad üzerine konumlu bulunmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölge genellikle 3-5 kattan oluşan yapılaşma söz konusudur. yapılaşmanın sıkça olduğu bu bölgede sosyal yaşamın gerktirdiği alışveriş sağlık ocağı okul market vb sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir bölge üst düzey gelir grubuna sahip insanların ticaret amaçlı alt orta gelir grubuna sahip insanların mesken amaçlı ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini sahip olup toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan izoolu bozan bey caddesi üzerinde konumlu bulunması ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır.
dava konusu taşınmazın bulunduğu bina 368,69 m2 parsel üzerine inşa edilmiş olup betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 4 yıllık binadır. ana gayrimenkul bodrum zemin ve 5 normal kattan oluşmaktadır. bodrum kattında ticari depo zemin ve asma katında 4 adet dükkan ve 5 normal katlarında ise her katta 2 şer adet daire olmak üzere toplamda 7 katlı olan binada 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır ana gayrimenkulün girişi güney cephesinden sağlanmakta olup binanın dış cephesinin ısı yalıtımlı cephe malzemesi kaplamalı giriş kapısının demir doğramalı camekan kapı imalatından yapıldığı merdiven ve sahanlıklarınını mermer kaplamalı olduğu tespit edilmiştir.
mimari projesine göre 3 oda 1 salon mutfak antre banyo WC ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup mimari projesine göre 165,00 m2 alanlıdır
Adresi : Hilvan / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 368,69 m2
Arsa Payı : 165,00
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 09:05 - 09:10 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 09:05 - 09:10 arası
Satış Yeri : HİLVAN BELEDİYE KONFERANS SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/75 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR