HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Hilvan'da 125 m² daire icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136718
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / HİLVAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

HİLVAN HABER 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

HİLVAN
İCRA DAİRESİ

2019/119 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 44 Ada, 22 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölümde yer alan satışa konu taşınmaz Hilvan ilçe merkezinin güneyinde Yeni Mahallesi Diyarbakır-Ş.urfa karayolu üzerindedir. Zemin + 5 katlı yapıdan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge meskun saha olup bölgenin yapı yoğunluğu yüksektir.Bölgedeki taşınmazların geneli apartman tipindedir.Ticari alan ve konut alanı olarak imarlıdır. Taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup yol, elektrik hattı, telefon hattı,içme suyu, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana gayrimenkulün yaşı 3 yaş civarı olarak tespit edilmiştir. Ana gayrimenkulün dış yüzeyi ısı izolasyonu ile kaplıdır. Kalorifer mevcuttur. Net 125 m2 alana sahip olup 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, 2 balkon ve WC'den oluşmaktadır. Oda kapıları ahşap doğrama, pencereler pvc, bağımsız bölümün alt tabanıtamamen seramik kaplıdır.
Adresi : Hilvan / ŞANLIURFA 44 Ada, 22 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 349,47 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Ticari alan ve konut alanı olarak imarlıdır
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR