ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 4+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039360
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : İPEKYOL MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1679 esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1679 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi İpekyol Mah. 281 ada 7 parsel A Blok Zemin Kat 1 Nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediye sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul A ve B blok olmak üzere gül sitesi içerisinde 2 bloktan oluşmaktadır. Ana gayrimenkul 2 bodrum + zemin + 7 katlı olarak proje ve inşaa edilmiştir. Toplam 10 katlı olan binada 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cephesinden 1. bodrum katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğramadır. Merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Asansör ve doğalgazı olan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmaktadır. Satışı yapılacak olan taşınmaz A Bolk Zemin Kat 1 bağımsız bölüm nolu daire olup bina girişine göre ön - sol yan ve arka ( güney - kuzey - doğu ) cephede yer almaktadır. Taşınmaz net 180 m2 balkonlar dahil kullanım alanına sahiptir. Antre + hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc-lvb +3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın duvarları saten boya, pencereler pvc doğrama pres iç kapılar ise kaliteli malzemeden üretilmiştir. Mesken bakımlı durumda olup mesken hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1 İcra Müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1679 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR