ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00951649
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : BAMYASUYU MAH. / ŞAİRNABİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 23.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/255 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2017/255 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Şanlıurfa İli, Haliliye İlçesi, Bamyasuyu Mahallesi, 1701 Ada, 243 Parselde kayıtlı 30/509 Arsa Paylı, tam hisseli, mesken vasıflı, 1. Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 509,00 m² yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 42 yıllık binadır. Satışa konu taşınmaz, bina girişine göre sol taraf (Doğu-Kuzey) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol+3 oda+salon+mutfak+1 banyo+wc+kiler ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 110 m² alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler salon ve 3 oda, antre, hol, mutfak ve ıslak mahallerde seramik kaplamadır. Taşınmazın duvarları saten boyalı, banyo ve Wc bölümlerinde seramik kaplamadır. İç kapılar ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Mesken soba ile ısınmakta olup, yurt olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Bamyasuyu Mahallesi, 150 Sokak No:20/11 Haliliye/Şanlıurfa
İmar Durumu : Taşınmaz; Blok Nizam 7 kat Konut+Ticaret imarlı, olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Şanlıurfa İli, Haliliye İlçesi, Bamyasuyu Mahallesi, 1701 Ada, 243 Parselde kayıtlı 30/509 Arsa Paylı, tam hisseli, mesken vasıflı, 1. Kat 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 509,00 m² yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 42 yıllık binadır. Satışa konu taşınmaz, bina girişine göre sol taraf (Batı-Kuzey) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol+3 oda+salon+mutfak+1 banyo+wc+kiler ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 110 m² alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, yerler salon ve 3 oda, antre, hol, mutfak ve ıslak mahallerde seramik kaplamadır. Taşınmazın duvarları saten boyalı, banyo ve Wc bölümlerinde seramik kaplamadır. İç kapılar ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Mesken soba ile ısınmakta olup, yurt olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazlar ile ilgili detaylı bilgi dosyamızda mevcut olan bilirkişi raporunda yer almaktadır.
Adresi : Bamyasuyu Mahallesi, 150 Sokak No:20/10 Haliliye/Şanlıurfa
İmar Durumu : Taşınmaz; Blok Nizam 7 kat Konut+Ticaret imarlı, olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binası (2. İcra Müdürlüğü Kalemi) Haliliye/Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR