ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155150
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 152
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2209 ESAS
Muhammen Bedeli
:
271,268 TL
Birinci Satış Günü
:
27.04.2020 09:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2020 09:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ

2019/2209 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Sırrın Mah. 2300 ada 1 parsel 3. Kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz kent merkezinde yer alan abide kavşağına 2 km, Recep Tayyip Erdoğan bulvarına 250 metre mesafededir. Taşınmazın alt yapısı tamamlanmış olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana bina bodrum + zemin + 4 normal kat olarak proje ve inşaa edilmiştir. zemin kat olan bağımsız bölümlerinde 2 adet dükkan diğer normal katlarda ise 2 şer adet mesken bulunmaktarır. Toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapı genel olarak iyi olup giriş kapısı demir doğrama, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. asansör ve otopark alanı bulunmaktadır. Dogalgaz mevcuttur. Satışa konu taşınmaz ana binanın 3. katında 8 nolu bağımsız bölümdedir. Taşınmaz bina girişine göre ön-sol yan ve arka ( güney - doğu - batı ) cephede yer almaktadır. Mimari projesine göre net 152 m2 kullanım alanına sahiptir. Mimari projesine göre antre-hol, 3 oda salon mutfak banyo wc / lavabo 3 balkon alanı olmak üzere projelendirilmiş hacimlerden oluşmaktadır. Balkon alanlarından bir kısmının oda kullanımına çevrilmesi ile kullanımın 4 oda salon şekline getirilerek kapalı hacimlerin artırıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, salon ve odalarda yerler ahşap parke kaplama ve mutfak ile ıslak zemin yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Veysel karani Mah. 479. Sok Gamze nur Apt. 4. Kat No:18/8
Haliliye / ŞANLIURFA
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 271.268,57 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 27/04/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca gazete ilanınınsatış ilanı tebliğ edilemeyen alakadarlara ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2209 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR