ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076385
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

URFANATİK 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/733 esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ

DOSYA NO: 2018/733 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Süleymaniye Mah. 4540 Ada, 10 Parselde kayıtlı, A Blok 2. Kat. 6 Nolu Bağ. bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B olmak üzere 2 adet blok bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu A Blok parselin batı cephesinde konumlandırılmıştır. A Blok, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 1 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş '' Arsa '' vasıflı ana gayrimenkul 18/.08.2014 onaylı mimari projesine göre; Zemin + 2 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Ana gayrimenkulün zemin ve 2 normal katlarında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 3 katlı olan binada 6 adet B.B. bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri dış cephe kaplamadır. Girişi 2185 nolu sokak cephe hattına göre zemin kat ön ( doğu ) cepheden sağlanmaktadır. Binanın asansörü bulunmamaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Dava konusu 6 b. bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 1. normal katında, 2185 nolu sokak cephe hattına arka ve ön cephede konumlu olup herhangi bir manzara avantajına sahip değildir. Onaylı mimari projesine göre brüt: 110 m2, net 100 m2 ( balkonlar dahil ) kullanım alanına sahiptir. Antre- hol +3 oda +1 salon+1 mutfak + 1 banyo+1 wc +1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine uygundur. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin seramik kaplama, duvarlar saten boyalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemin ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyalıdır.
Adresi : Devteyşti Mah. 2185 Sok. A Blok No: 81/6 -Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 574,64 m2 Arsa Payı : Tam- 13/114
İmar Durumu : Taşınmaz imar durum bilgisine göre Bitişik Nizam 3 kat, Konut + Ticaret alanı, Taks: 0.50i, Kaks: 1,50, imarlı olarak belirtilmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) -Haliliye/Şanlıurfa

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- ( İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/733 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR