ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067131
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE İPEKYOL 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8496 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA2. İCRA DAİRESİ
2019/8496 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Atatürk Mah. Bahçelievler Mevkii 23 Ada 1 Nolu Parselde kayıtlı 503,00 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli Ana taşınmaz üzerinde 4. Kat 7. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 503,00 m2 yüz ölçümlü parsel üzerinde konumlanmıştır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş 'Arsa' vasıflı ana gayrimenkul mimari projesine göre; Bodrum+Zemin+6 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında sığınak, kazan dairesi ve 2 adet eklenti depo, zemin katında 2 adet dükkan bulunmakta olup, 6 normal katında ise her katta 2'şer adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 8 katlı olan binada 14 adet B.B. bulunmaktadır.Bina girişi güney cephesinden zemin katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda asansör bulunmaktadır. Satış konusu 4. kat 7 bağımsız bölüm no.lu mesken bulunduğu binanın 4. katında, Doğu-Kuzey-Güney cephelidir. Taşınmaz mimari projesine göre Antre-hol + 3 oda +1 salon + 1 mutfak + 1 banyo + 1 wc + 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt ~ 132 m2, net ~ 115 m2 (balkonlar dahil) kullanım alanına sahiptir.
Adresi : Şair Şevket Mahallesi, 119. Sokak, No:21/7 Haliliye/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 115,00 m2
Arsa Payı : 50/768
İmar Durumu : İmar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre “Konut + Ticaret” lejantlı olan taşınmaz için yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam 7 kat olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup Belediye hizmetlerinden yararlanabilmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8496 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR