ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067129
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : PAŞABAĞI MAH. / ŞAİRNABİ
Oda Sayısı : 3+1
: 156
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

URFANATİK 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/250 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2019/250 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Paşabağı Mah. 1093 Ada 12 Nolu Parselde kayıtlı 793,50 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli Ana taşınmaz üzerinde 1. Kat 4. Nolu Bağımsız Bölüm Numaralı Daire nitelikli taşınmaz.
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın, ana taşınmaz 793,50 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde konumlanmış, betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 32 yıllık binadır. Tapuda kat irtifakı tesis edilmiş Arsa vasıflı ana gayrimenkul bila onay tarihli mimari projesine göre; bodrum, zemin, 4 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında iki adet mesken, Zemin katında 2 adet mesken ile bina girişi, 4 normal katında her katta 2'er adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 6 katlı olan binada 12 adet BB bulunmaktadır. Bina girişi doğu cephesinde 1. Bodrum kattan verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları karo mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörsüz olan binanın, doğalgazı bulunmaktadır. Genel olarak iyi kaliteli malzeme ve işçilik ile inşa edildiği gözlenen bina bakımlı durumdadır.Satış konusu 1.Kat 4 nolu bağımsız bölüm mimari projesine göre zemin kat kuzey cepheden sağlanan ana yapı girişine göre ön, sağ, arka cephede ve merdiven çıkışına göre sağda yer almakta olup; kuzey, güney ve batı olmak üzere üç cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre brüt ~156 m² olup; antre, hol, mutfak, 3 oda, salon , banyo, wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : Paşabağı Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Polatkan Apt. No:62/4 Haliliye/Şanlıurfa
Yüzölçümü : 156,00 m2
Arsa Payı : 120/1200
İmar Durumu : Ayrık Nizam, 5 Kat, Taks:0.35, Kaks:1.75, Ön bahçeden 5 metre çekme mesafesi, Yan bahçe çekme mesafesi 3.5 yapı koşullarında Konut+Ticaret alanında kalmaktadır.Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (21/03/2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 20/03/2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına istinaden taşınmazın KDV oranı 31/12/2019 tarihine kadar % 8, 31/12/2019 tarihinden sonra güncel mevzuata göre KDV uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No:204İl Göç İdaresi Karşısı Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat (Konferans Salonu) Haliliye/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/250 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR