ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048520
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : DAĞETEĞİ MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 153
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17751 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:25
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2018/17751 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Dağeteği Mah. 753 ada 11 parsel B Blok 1. Kat 4 Nolu mesken nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana bina karkas yapı tarzında ABCDEFG ve H bloklardan oluşmaktadır. B Blok bodrum kat + zemin kat + 11 normal kat olmak üzere toplam 13 katlı olarak inşaa edilmiştir. B Blok projesine göre bodrum katında kapalı otopark, jeneratör odası ve kazan dairesi, zemin ve 11 normal katın her birinde 2 şer adet daire olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binaya giriş zemin kattan kuzey cepheden yapılmakta olup bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Kat araları ve merdivenlerin zeminleri mermer duvarları boyalı korkulukları ise alimünyum kromdur. Blogun inşaatı tamamlanmış olup %100 inşaat seviyesindedir. Satışı yapılacak taşınmaz ana gayrimenkulün B Blok 1. kat 4 nolu meskende kayıtlıdır. Taşınmaz kuzey - güney ve doğu cephesinde yer alan meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre 2 oda banyo, mutfak, duş, wc, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net 153 m2 alanlı iken mahalinde 6 m2 lik yangın kaçış holü bitişiğindeki balkonla birlikte kullanılarak bir oda şeklinde kullanıldığı ve mutfağa ait balkonlarında kapala alana dahil edilmiş olup, mahalinde salon, 3 oda, banyo mutfak, duş wc hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 182 m2 alanlıdır. Taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasındadır.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra Müdürlüğü kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR