ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038800
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9570 esas
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye / Şanlıurfa-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA2. İCRA DAİRESİ
2019/9570 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın; Özellikleri : Şanlıurfa ili Haliliye İlçesi Süleymaniye Mah. 4609 Ada, 27 Parsel, 2. kat 6 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul Bodrum, Zemin ve 2 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında 2 adet depo bulunmakta olup, zemin ve 2 notmal katında ise her katta 2 şer adet mesken bulunmaktadır.Toplamda 4 katlı olan binada 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi batı cephesinden, zemin katından verilmiştir. Dış kapısı demir doğrama olup, merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşa edilmiştir. Asansörü ve doğalgazı olmayan ana gayrimenkulün otopark alanı bulunmamaktadır. Dava konusu 6 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 2. katında, ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın arka tarafında kalmakta olup, doğu cephelidir. Taşınmaz antre, 2 oda, 1 salon, wc/lv, mutfak ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt ~78 m2, net ~67 m2 kullanım alanına sahiptir.
Adresi : Şanlıurfa İli Haliliye İlçesi Devteyşti Mah. 9626 Sokak. No:8/6 Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 67 m2
Arsa Payı : Tam İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 90.000,00 TL Kaydındaki Şerhler : Takyidatındaki gibidir.
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye / Şanlıurfa-
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-Tebligat yapılmayan ilgililere gazete ilanının ilanın tebliğ yerine sayılmasına karar verilmiştir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9570 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR