ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036226
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : DEVTEYŞTİ MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/323 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
55,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
SIRRIN MAH.RECEP TAYYİP ERDOĞAN BLV.NO:204 İL GÖÇ İDARESİ KARŞISI HALİLİYE BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ 1.ZEMİN KAT KONFERANS SALONU.İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/323 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydı, Şanlıurfa ili,Haliliye ilçesi,Süleymaniye Mah,5692 ada,19 parsel, 250,00 m2 arsa üzerinde bulunan,2/26 arsa paylı, 1. Bodrum kat,8 bb mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz bitişik nizam 3 kat imarlı olup belediyenin tüm hizmetlerinde yararlanmaktadır. Taşınmaz, Devteyşti mah. 9608 sokak, Yavuz yapı apt, 1. Bodrum kat, No:23 Haliliye/Şanlıurfa adresindedir. Taşınmazın çevresinde bitişik nizam 2-3 katlı binalar ve boş arsalar bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattandır. Binanın her katında 2 daire bulunmaktadır. Binanın çevresinde İMKB lisesi ve açıksu caddesi bulunmaktadır. Taşınmaz merdiven inişe göre sol tarafta, kuzey-batı,doğu cephelidir. 2 oda, 1 salon, antre, WC, mutfak, B,,banyo, ve 1 adet balkon bulunmaktadır. Dış kapı çelik kapı, yerler odalar, hol, mutfak ve Islak zeminler seramik döşemelidir. Duvarlar plastik boyalı, pencereler PVC, kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Mutfak duvarları fayans kaplama, dolap ve tezgahı mevcuttur. Dairede vestiyer olup soba ile ısınmaktadır. Satışa konu daire 65,00 m2 alanlı olup değeri 55.000,00 TL.dir.
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :SIRRIN MAH.RECEP TAYYİP ERDOĞAN BLV.NO:204 İL GÖÇ İDARESİ KARŞISI HALİLİYE BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ 1.ZEMİN KAT KONFERANS SALONU.İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR