ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 170 m² daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201406
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/3237 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ŞANLIURFA3. İCRA DAİRESİ
2010/3237 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Yenişehir mahallesinde kâin olup ada numarası 90 ve parsel numarası 9 olan, 1.496,00 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasfındaki ana taşınmazın üzerindeki, 400/9000 arsa paylı ve "daire" vasfındaki, 1. Kat 10 Nolu Bağımsız Bölüm (İmar planı dahilinde, ayrık nizam, 5 kat imarlı olan taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz; Şanlıurfa ili, Haliliye ilçesi, Yenişehir mahallesi, 238 sokak, Akçahisar apartmanı, A blok, 1. Kat, 10 numaralı dairedir. Taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam şeklinde yapılmış olan iki bloktan oluşmaktadır. Taşınmaz ise A bloktadır. Taşınmazın güneyinde, 130 metre mesafede Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı; güneybatısında, 260 metre mesafede Telekom binası; batısında, 240 metre mesafede Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 250 metre mesafede askeri lojmanlar; çevresinde çok katlı binalar, alış veriş merkezleri, park ve okullar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Merdivenler mozaik döşemeli, sahanlık karo mozaik döşemelidir. Merdiven ve sahanlık duvarları boyalıdır. Binanın doğalgaz kolon tesisatı döşenmiştir. Her katta karşılıklı iki adet daire bulunmaktadır. Fen bilirkişisi tarafından gösterilen taşınmaz kapalı olduğundan benzer özelliklerdeki komşu daireden bakılarak tespit edilmiştir. Buna göre taşınmazda 4 oda, 1 salon, mutfak, WC, lavabo, banyo, hol ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Dairede doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Daire merdiven çıkışına göre sol taraftadır. Yapılan ölçümler sonucu dairenin net 170,00 m² olduğu tespit edilmiştir.)
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa İcra Müdürlükleri Mezat Salonu
Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/3237 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR