HALFETİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Halfeti'de daire icradan satılıktır

HALFETİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112028
Şehir : Şanlıurfa / Halfeti
Semt-Mahalle : KARAOTLAK MAH. / HALFETİ
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/127 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 13:30
Satış Yeri
:
ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HALFETİ İCRA DAİRESİ
2018/127 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Halfeti İlçe, 130 Ada, 11 Parsel, KARAOTLAK Mahalle/Köy, köy civarı Mevkii, 19 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz Şanlıurfa İli, Halfeti İlçesi, Karaotlak Mahallesi 130 ada, 11 nolu tapuda arsa vasıflı kat irtifakı kurulmuş 19 nolu bağımsız bölüm Halfeti Belediyesinin tüm hizmetlerinden elektrik, su kanalizasyon çöp gibi hizmetlerinden yararlanmaktadır. taşınmazın adresi; fen bilirkişisi tarafından kıymet takdiri yapılan ve satılacak olan taşınmaz taşınmaz Şanlıurfa İli, Halfeti İlçesi, Karaotlak Mahallesi, 130 ada, 11 numaralı parselde 19 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın özellikleri; satışa konu taşınmazın Yeni Halfeti İlçesi, Karaotlak Mahallesi Köy Civarı Mevkiinde imar planı dahilinde olup, Halfeti Belediyesinin elektrik, su kanalizasyon çöp gibi hizmetlerinden yararlanmaktadır, ayrıca merdiven ve merdiven sahanlıklarının mermer kaplama, dairede ıslak hacim zeminlerinin seramik, salon ve oda zeminlerinin laminat parke olduğu, duvarlar kismi duvar kağıdı ile geri kalan kısımlarının ise sedef boya olduğu daire pencerelerinin pvc doğrama olduğu, alt ve üst yapısının tamamlanmış olduğu, Satışa konu parselin değeri 110.000,00 TL'dir
Adresi : Karaotlak Mahallesi Köy Civarı Mevkii Toprak Yapı Apt. Kat: 1 19 Nolu Daire Halfeti / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 1.430,64 m2
Arsa Payı : 7/400
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/127 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR