ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Eyyübiye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136166
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : DİREKLİ MAH. / EYYÜBİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2020/9 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi Direkli Mahallesi 5175 ada,8 parselde kayıtlı 12/235 arsa paylı A blok 1.kat 8 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmazın açık adresi Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi 15 Temmuz mahallesi 9262 sokak A blok No:88/8'dir.Söz konusu taşınmazın Eyyubiye Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmazın imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre "Konut" lejantlı olup,bitişik nizam 3 kat Taks:0,50 Kaks:1,50 olduğu öğrenilmiştir.Taşınmaz Eyyübiye belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, belediyenin hizmetlerinden yararlanabilmektedir.Taşınmazın bulunduğu bina 514,11 m2 yüzölçümlü olup parsel üzerinde bitişik nizamda 4 bodrum + zemin + 2 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Ana gayrimenkulün 4.bodrum katında sığınak bina ortak alanları, 3.Bodrum 2,bodrum,1.bodrum,zemin ve 2 normal katında her katta 2'er adet mesken bulunmaktadır.Ana yapı toplam 12 adet bağımsız bölümden ibarettir.Binanın dış cepheleri akrilik boyalıdır.Merdiven ve sahanlıkları mermer kaplamadır.Asansör bulunmaktadır.Söz konusu A blok 1.kat 8 B.Bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 1.normal katında bina giriş hattına göre ön ve sol cephede konumludur.Onaylı mimari projesine göre brüt 90 m2 net 78 m2 kullanım alanına sahiptir.Antre hol + 3 oda +1 salon + 1 mutfak + 1 banyo + 1 wc +2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Değeri 90.000,00-TL'dir.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR