BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Birecik'te 1+1 daire icradan satılıktır

BİRECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979561
Şehir : Şanlıurfa / Birecik
Oda Sayısı : 1+1
: 48
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/70 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı, Adliye Bloğu, Giriş Kat Birecik / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİRECİK İCRA DAİRESİ
2018/70 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN :
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Birecik İlçe, 71 Ada, 47 Parsel, Meydan Mahalle, B2 Blok, Birinci Kat, 22 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu parsel Birecik ilçe merkezinde, ilçenin ana arterlerinden Hastane Caddesi üzerinde olup, kuş uçumu ilçe kaymakamlık hizmet binasının 685 metre kuzey doğusunda, belediye hizmet binasının 810 metre güneyinde bulunmaktadır. Taşınmazın 270 metre batısında Emine Saygın İlköğretim Okulu, 560 metre kuzey batısında Birecik Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu parselin batısı Hastane Caddesine cepheli olup, blokların giriş kapılarına parselin kuzeyindeki sokaktan giriş verilmiştir.
Taşınmazın ulaşımı kolay olup, tüm belediye hizmetlerinden faydalanan, zemin katları işyeri, normal katları mesken olarak kullanılan ve 5-6 katlı yapılardan oluşan ilçenin eski yerleşim bölgesinde bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu parsel üzerindeki bina bodrum zemin ve asma katları 1 blok şeklinde, normal katlarda ise 3 blok şeklinde inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu B Bloğun bina giriş kapısı 1 adet olup, girişten sonra blok kendi içerisinde merdiven kovası ve asansörleri farklı olmak üzere 2 blok şeklinde inşa edilmiştir. Binalar betonarme karkas inşaat sınıfında inşa edilmiş olup 1-2 yaşlarındadır. Binalar bodrum kat + zemin kat + asma kat + 5 adet normal kat olmak üzere toplam 8 kat olarak inşa edilmiştir. Binaların bodrum zemin ve asma katları birbirleri ile bağlantılı iş yerleri, normal katları ise mesken olarak inşa edilmiştir. Bina asansörlü olup, katı yakıtlı merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı sıvalı ve dış cephe boyası ile boyalıdır. Merdiven kovasının duvarları sıvalı ve sedef boya ile boyalı olup, merdiven basımları ve sahanlıklar mermer döşelidir. Taşınmazın bulunduğu B2 Bloğun normal katları her normal katta 4 adet olmak üzere mesken olarak inşa edilmiştir. Meskenin güney kuzey ve batı cepheleri kapalı olup, mevcut olan 2 adet odası doğudaki yan bahçeye bakmaktadır.
Meskenin inşaat alanı net 48,00 m2 dir. 2 adet oda, antre, banyo, lavabo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Antre aynı zamanda mutfak olarak kullanılmakta olup, mutfak tezgahı granittir. Mutfak tezgah alt ve üst dolapları yapılıdır. Meskenin oda ve antre duvarları sıvalı ve sedef boyalı olup, banyo ve lavabo duvarları fayans döşelidir. Antre banyo lavabo ve balkon tabanı seramik, odaların tabanı laminant parke döşelidir. Antre ve oda tavanları spotlu alçıpan asma tavan, banyo ve lavabo tabanları alçıpan asma tavan döşelidir. Kapılar SNS ahşap doğrama, pencereler ve balkon kapısı plastik (pvc) doğramadır. Elektrik ve su tesisatı mevcuttur.
Adresi : Meydan Mah. Hastane Cad. No:135 [Kuzudişli Apt. BB (B2) Blok, Kat: 1]
Daire: 22 Birecik / Şanlıurfa
Yüzölçümü : 48 m2
Arsa Payı : 55/7852
İmar Durumu : B-6 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 09.10.2015 tarihli Yönetim Planı (17.112015 tarih ve 4646 Yevmiye)
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Birecik İcra Müdürlüğü - Hükümet Konağı, Adliye Bloğu, Giriş Kat Birecik / Şanlıurfa
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Yeteri kadar satış ilanını hazırlanarak ilgililere tebliğ edilecek, tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/70 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR