İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de 4+1 çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132313
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / YENİDOĞAN
Oda Sayısı : 4+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15829 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2019/15829 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 410 Ada, 7 Parsel, YUNUS EMRE Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm kıymet takdirine konu ; 410 ada 7 numaralı parsel üzerindeki apartmanın 3. katında bulunan 7. bağımsız bölüm numaralı catıda odaları olan daire istanbul ili, sancaktepe ilçesi, yunus emre mah. salih bey cad. dış kapı no: 35 aparmatın 3. katında bulunmaktadır. söz konusu taşınmazın bulunduğu apartman yaklaşık 5 yıl önce betonarme karkas sistemde bodrum kat , zeminkat , 3 normal kat olmak üzere 5 kat olarak inşa edilmiştir. apartmanın ana giriş kapısı salih bey caddesi tarafından zemin kattan olup giriş kapısı çelik donanımlı ahşap görünümlü cam giydirme kapıdır. merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplı merdivenler metal korkuluklu metal tırabzanlıdır. apartmanın dış cepheleri mantolu sıvalı boyalıdır. apartmanda asansör bulunmayıp katlara merdivenlerden ulaşılmaktadır. apartmanın her katında 2 şer daire olmak üzere apartmanda toplam 8 adet daire bulunmaktadır. söz konusu 7. bağımsız bölüm numaralı daire apartmanın 3. katında ana giriş kapısına göre sol tarafda 7 kapı numaralı daire olup dairenin dış kapısı çelik kapıdır. iç mekan normal katta ; antre, hol, banyo, tuvalet, mutfak 1ebeveyn banyolu, 2 yatak odası ve salon içten merdivenli çatı arasına çıkıldığında 2 oda , antre banyo tuvaletve teras olmak üzere 4 +1 planında yaklaşık 145 m2 brüt mimarı projesine göre 102. 53 m2 net alana sahip dairenin antre, hol, banyo tuvalet ve mutfak tabanları seramik kaplı banyonun duvarları kalebodur kaplı oda zeminleri laminat parke kaplı oda duvarları alçı sıva üzere saten boya duvar ve tavan birleşim noktaları kartonpiyer iç kapılar ahşap panel kapı pencere doğramaları ahşap desenli pvc çift cam mutfak tezgahı üzeri mermerit altında üstünde mdf malzemeden yapılı dolaplar mevcuttur. banyolarda duşkabin klozet ve lavabo mevcuttur ısınması doğalgaz kombi sistemi iledir. normal katta salonun önünde balkon bulunmaktadır. su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. iyi işçilik ve malzeme kalitesinde yapılıdır. okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın ulaşımı vasat bir noktada konumludur. atatürk caddesine 980 m. veysel karani caddesine 300 metre mesafede bulunmaktadır. söz konusu daire sahibi kapıyı açmadığından daire içine girilememiş olup emsal olarak 8 bağımsız bölüm numaralı daire gezilmiş görülmüş dairenin iç yapım özellikleri daire sakininden edinillmiş iç bölgeleri ve alanı konusunda bilgileri mimarı projesi incelenerek edinilmiştir.
Adresi : İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Yunus Emre Mah. Salih Bey Cad. Dış Kapı No: 35 İç Kapı No 7
Yüzölçümü : 102,53 m2
Arsa Payı : 23/160
İmar Durumu : dosyasında mevcut ; sancaktepe belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünün sitesinden elde ettiğim imar durumu belgesine göre istanbul sancaktepe ilçesi, yunus emre mah.410 ada 7 parsel sayılı yer. 15/02/2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli sancaktepe uygulama imar planında taks: 0.40 kaks: 0.90 (090) ayrık nizam 4 kat yapılanma şartlarında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15829 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR