İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065334
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / EYÜPSULTAN
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/164 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2019/164 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 6223 Ada, 15 Parsel, Samandıra Mahalle/Köy, Ortadağ Mevkii, 28 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 6223 ada, 15 parsel no.lu ve 81.433,97 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam arsa niteliğinde, 29 bloktan oluşan betonarme yapı nizamında sitede bulunmaktadır. Söz konusu sitede açık ve kapalı yüzme havuzu, sosyal tesis, açık ve kapalı otopark, kamelyalar, çocuk oyun parkı bulunmaktadır.Değerlemeye konu taşınmaz K blokta yer almakta olup, 2 bodrum kat, zemin kat, 13 normal kat olmak üzere toplam 16 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2.bodrum katta depolar, 1. Bodrum katta depo ve sığınaklar, zemin katta bina giriş, 3 adet daire, 1.normal kat ile 12.normal katlar arasında her katta 3 er adet daire, 13.normal katta ise 2 adet daire olmak üzere toplamda 41 bağımsız bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Binaya giriş kapısı alüminyum doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 4 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre ön (kuzeydoğu) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina iyi işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
Kıymet Takdiri yapılan taşınmaz;
9 normal kat, 28 nolu daire, bina girişine göre sağ ve ön cephede konumlu dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 120 m2 alanda, salon, mutfak, 2 oda, antre, 2 banyo, çamaşır odası ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında ise balkon alanı oda olarak kullanılmakta olup, yasal sorun teşkil etmemektedir.
Taşınmazın, salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
Adresi : Fatih Mah, Selahattin Eyyubi Cad, Resim İstanbul Sitesi, No: 8k, k blok, D:28 Sancaktepe / İstanbul
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 198/209000
İmar Durumu : Sancaktepe İlçesi Samandıra Mahallesi, 6223 ada, 15 parsel sayılı taşınmaz 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında; Taks:0,50, Kaks: 1.10, 4 kat, Ticaret+Konut alanı olarak planlanmış alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/164 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR