İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe'de 106 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076617
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / YENİDOĞAN
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 13. İCRA DAİRESİ

2019/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 464 Ada, 15 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, çiftlik Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm DAİRE Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Mevlana Mahallesi, Otlukbeli Caddesi, No: 9 D:3 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar, cadde üzerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Safa Tepesi Şehir Parkı, Ensar Cami yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz, D100 Karayoluna 6 km, Anadolu Otoyoluna 15 km, Sabiha Gökçen Havaalanına 21 km, Sancaktepe Belediyesine 5 km uzaklıkta yer almaktadır.Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 464 Ada, 15 Parsel numaralı ve 320,52 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam "ARSA" niteliğinde, betonarme yapı tarzında sitede yer almaktadır. Söz konusu taşınmazın yer aldığı sitede 3 adet blok, açık otopark bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina; 2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2. Bodrum katında depo, sığınak, 1. Bodrum katında, ters dubleks katları, zemin katında 3 adet daire, bina girişi ve 3 normal katın her birinde 3'er adet daire olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta olup, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 3 yıllık bir yapıdır. Bina girişi caddeye göre ön cephede ( güney) cephesinden sağlanmaktadır. Zemin kat, 3 numaralı, 1. Bodrum katta odaları olan daire, bina girişine göre zemin katta sağ ve ön cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre bodrum kat net 48,03 m2 alanda 3 oda, hol ve kiler hacimlerinden, zemin kat net 53,67 m2 alanda salon, mutfak, antre ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Mahalinde yapılan incelemede ise aydınlık kısmına doğru her katta net 2,30 m2 büyüme yapmıştır. Mahal kullanımda net 106,30 m2 olmuştur. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplama, koridorun mutfağın duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde, lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan satışa konu taşınmazın kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
Adresi : İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Mevlana Mahallesi, Otlukbeli Caddesi, No: 9 D:3
Yüzölçümü : 320,52 m2
Arsa Payı : 7/100
İmar Durumu : Sancaktepe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' nün 11.03.2019 tarihli, E- 896/5354 sayılı belgesine göre; söz konusu parsel; 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında, Taks: 0.40, Kaks: 0.70 4 Kat "Konut Alanı"nda kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındakı gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR