İSTANBUL 3. İFLAS DAİRESİ

Sancaktepe/Sarıgazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 3. İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079035
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SARIGAZİ MAH. / SARIGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/11 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
90,874 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Adalet Sarayı (İstanbul 3.;İflas Müdürlüğü/b3-2b13) çağlayan-Şişli/İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 3. İFLAS DAİRESİ

2015/11 İFLAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 727 Ada, 3 Parsel, SARIGAZİ Mahalle/Köy, .. Mevkii, İSTANBUL İl , SANCAKTEPE İlçe , SARIGAZİ Mahalle/Mevki , 20/401 Arsa Payı , 401,53 Yüz Ölçümü Sancaktepe Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğünün 19/05/2018 tarih ve e. 2623/11595 sayılıyazılarında; istanbul ili, Sancaktepeillçesi, Sarıgazi -727 ada 3 parsel sayılı taşınmaz; 15/02.2010 tastik tarihli 1/1000, ölçekli Sancaktepe uygulama İmar Planınıda KATS . 0,,40, KAKS:0,70 4 kat konut alanı olarak planlanmış alanda kalmakta olduğu imar yazılarından anlaşılmaktadır.Taşınmazın yerinde yapılan incelemede ; 3 nolu parselde kayıtlı olan ve kıymet takdiri istenen taşınmaz tapuda 401,53 m2 arsa olarak geçen, yerinde ise Zemin kat+ 3 Normal Kat+ çekme katlı Betonarme karkas tarzında yapı bulunmaktadır. Söz konus yapı gezilerek görülmüş ve incelenmiştir. Yapının Zemin katında dükkan ve mesken olarak kullanılan bir bağımsız bölüm bulunmaktadır. Diğer normal katlarda mesken olarak kullanılan 2 bağımsız bölüm bulunmaktadır. . Ayrıca çekme katı bulunmaktardır. Binanın zemin katından sonra ön ve arka tarafta çıkma bulunmaktadır. Tüm Katlardaki bağımsız bölümler aynıolup, 1 kat. 3 nolu bağımsız bölüm gezilerek Salon+ 2 oda + mutfak+Banyo +Wc+ Balkon ünitelerinden oluşmakta olup, yaklaşık olarak net 80,00 m2 cıvarındadır. Giriş çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencere doğramaları Pvc salon ve odalarlaminat kaplı, normal boyalı , kartonpiyer üslemeli olup, Binada doğal gaz bulunmmaktadır. . Çekme katında ise; Salon + 2 oda+ Mutfak+ Banyo-Wc+ teras initeleri mevcuttur. Binanın kapalı alan olarak yaklaşık brüt; 875,00 m2 cıvarındadır. Suyu ve elektriği mevcuttur. Bina iyi birkonumdadır. Müflisin taşınmazda 20/401 hissesi mevcuttur.Taşınmazın bilinen imar durumu ,mevkii, alanı, çevre teşekkülü, arz-talep durumu, günün ekonomik şartları, çevredeki yapılaşma durumu, Cıvaerdaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, taşınmazın alışveriş merkezlerine, okul ve sağlık tesilerine, kamu hizmeti veren alanlara olan mesafesi, ulaşım imkanları, alt yapısının tamamlamış olması, konut alanında olması, getirebileceğikira geliri gibi unsular ve değerine tesis edebileck tüm etkenler bir arada değerlendirilerekdeğer tespiti yapılmıştır. Taşınmaz da kat mülkiyete ve kat irtifakı olmayıp, müştererk hükümlere tabidir.
Kıymeti : 90.874,16 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Müflis şirket masasına kayıtlı bulunan alacaklılar
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri :İstanbul Adalet Sarayı (İstanbul 3.;İflas Müdürlüğü/b3-2b13) çağlayan-Şişli/İST.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/11İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7-Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi halinde İİK. Nun 127 Maddeleri
gereğince ilantebliğ yapılmış sayılacaktır. 05/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR