İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'nde 27 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115296
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SARIGAZİ MAH. / SARIGAZİ
Oda Sayısı : 1+1
: 27
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27907 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2019/27907 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydı: İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Sarıgazi mahallesi, 333 ada, 21 parselde, 179,57 m² miktarlı Arsa nitelikli taşınmazda 42/300 arsa paylı, Bodrum Katta Odaları Olan Daire nitelikli Zemin Kat 1 bağımsız bölüm numaralı meskenin TAM hisse payının Süleyman kızı AYŞE ARSLAN adına kayıtlı olduğu görülmektedir.
Özellikleri:
Sancaktepe İlçesi, İnönü Mahallesi, Handan Sokak, No: 6 Görmüş Göçmez Apartmanı adresinde bulunan taşınmazın bulunduğu bölge, konut amaçlı binaların bulunduğu bir yerleşim bölgesidir. Satış konusu taşınmaz Demokrasi Caddesine 150 metre, Ankara Caddesine 450 metre mesafededir. Satış konusu taşınmazın yakın çevresinde Küçük Ülkü İlkokulu, Osmangazi İlkokulu, 60. Yıl Sarıgazi İmam Hatip Ortaokulu, Sancaktepe Kaymakamlığı, Özel Sancaktepe Bölge Hastanesi, Alaaddinoğlu Camisi ve Nazım Hikmet Parkı bulunmaktadır. Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Bina her türlü teknik alt yapı imalatının tamamlandığı, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bir bölgede yer almaktadır. Söz konusu parsel içinde bir adet bina vardır. Parsel etrafı duvar ve tel çit ile çevrilmiştir. Parsel içinde açık otopark bulunmaktadır. Konu gayrimenkulün bulunduğu bina Bodrum + Zemin + 3 normal katlı çatı piyesli, 6 bağımsız bölümden oluşan betonarme karkas bir binadır. Bina inşaatı için 27.10.2014 tarih ve 939259-15237 nolu yeni yapı ruhsatı ve 28.02.2019 tarih ve 2019/15801 nolu yapı kullanma izni mevcuttur. Bina inşaat sınıfı/grubu (3/B) dir. Taşınmazın orta sınıf inşaat kalitesine sahip olduğu gözlemlenmiştir. Gayrimenkulün bulunduğu binanın dış cephesinin mantolama ve dış cephe boyası ile kaplı olduğu, binanın ortak kullanım alan döşemelerinin, iç ve dış merdiven basamaklarının mermer kaplama olduğu, merdiven korkuluklarının alüminyum profil imalat olduğu, duvarların ve tavanların boyalı olduğu, ana giriş kapısına 6 basamaklı merdiven ile ulaşıldığı, ana giriş kapısının camlı çelik kapı olduğu ve asansör bulunmadığı tespit edilmiştir. Yerinde ve projesinde yapılan incelemeler neticesinde: söz konusu 1 bağımsız nolu daire, Zemin katta, Bodrum katta odaları olan mesken nitelikli olarak, yola göre ön cephede, giriş kapısına göre ise binanın sol tarafında, kuzey ve batı cephesinde bulunmaktadır. Mesken Bodrum Katta hol, 2 oda ve banyo hacimlerinden oluşmakta, net alanı 27,00 m², Zemin katında antre, salon ve mutfak hacimlerinden oluşmakta, net alanı 27,00 m², toplam net alan 54,00 m² dir. Konu meskenin salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Hol ve mutfağın yer döşemesi seramik kaplıdır. Mutfakta mutfak tezgahı, eviye, tezgah altı ve üstü mutfak dolabı mevcuttur. Banyonun zemini ve duvarları ise seramik kaplı olup duş sistemi, klozet ve lavabo bulunmakta, sıhhi tesisat ve armatürleri hazır haldedir. Elektrik, sıhhi tesisat ve ısıtma sistemi mevcuttur. Isıtma sistemi kombili doğalgaz sistemidir. Dairenin pencereleri PVC doğrama imalat, dış kapısı çelik kapıdır.Dairede ikamet edilmektedir.
NETİCE OLARAK ; Gayrimenkulün bulunduğu semt ve mevkii, imar durumu, yüzölçümü, merkeze mesafesi, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaat maliyetleri, emlak alım ve satım koşulları, değerine etki edecek olumlu ve olumsuz tüm etkenler ile günün ekonomik şartları göz önüne alınarak;İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Sarıgazi mahallesi, 333 ada, 21 parselde, 179,57 m² miktarlı Arsa nitelikli taşınmazda 42/300 arsa paylı, Bodrum Katta Odaları Olan Daire nitelikli Zemin Kat 1 bağımsız bölüm numaralı meskene 190.000 TL (Yüzdoksanbin Türk Lirası) dir.
Adresi :İstanbul ili,Sancaktepe İlçesi, İnönü Mahallesi, Handan Sokak, No: 6 Görmüş Göçmez Apartmanı, Zemin Kat, Daire 1
Yüzölçümü : 179,57 m2
Arsa Payı : 42/300
İmar Durumu : İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Sarıgazi mahallesi, 333 ada, 21 parsel sayılı taşınmazın, 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planına göre TAKS:0.40, KAKS:0.90, 4 kat Konut Alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydına olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR