İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe/Samandıra'da 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077992
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15422 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ 1 NOLU MEZAT SALONU B BLOK -4.KAT KARTAL/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C .İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2019/15422 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 1939 Parsel, SAMANDIRA Mahalle/Köy, DEMİRCİ Mevkii, A3 BLOK, 6.KAT, 45 BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm
Gayrimenkul, Sancaktepe İlçesi, Samandıra mahallesi, Demirci mevkii, (1939) parsel nolu, 16.028,06 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz, mahallen, Osmangazi mahallesi, Paye Sokak numara (2D) deki Gate Of Gate Of Anatolia Sitesi A3 Blok 6. Kat (45) nolu daire nitelikli bağımsız bölümün tamamıdır. Parsel üzerinde yaklaşık beş yıl önce inşasına başlanmış, ticari blok, rezidans bloğu, A1,A2,A3 ve A4 bloklar bulunmaktadır. A3 Blok, Mimarlık Hizmetlerine esas IV. Sınıf A grubu yapılardan olan betonarme tarzda inşa edilmiş, 2 Bodrum kat + Zemin kat + 11 normal kat ve teras katlı, betonarme karkas sistemde inşa edilmiş bir binadır. Binanın bodrum kat alanları kapalı otopark, teknik hacimler ve ortak mahaller, zemin katta altı adet daire, normal kat alanlarında ise yedişer adet bağımsız bölüm olmak üzere toplam 83 adet bağımsız bölüm vardır. Bina girişi zemin kat seviyesindendir. Bahse konu A3 Blok 6.kat (45) nolu daire mimari projesine göre, antre, oda, salon, mutfak, banyo, kapalı balkon ve iki adet balkon mahallerinden ibaret ve 78 m2 inşaat alanlı bağımsız bölümdür. Yerinde yapılan incelemede, yasal alanda değişiklik yapılmadan, mutfak mahallindeki balkonun kapatılarak mutfağa katıldığı ve kapalı balkon mahalli de oda olarak inşa edildiği tespit edilmiştir. Taşınmaz mahallinde 2oda+1salon, plan tertibindedir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup, bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle oda zemin döşemeleri ise laminant parke malzemeyle kaplanmıştır. Müstakil kombili, kaloriferli ısınma türündedir. Özel güvenlikli sitenin kapalı otopark alanı, fitness,çocuk oyun alanları ve sosyal donatı alanları vardır. Sitenin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılmıştır. Merkezi sistemli pay ölçerli kaloriferli ısınma türündedir. Belediye alt yapı hizmetleri ve ulaşım imkanı olumlu özellikte olan parseldir.
Adresi : Osmangazi Mahallesi, Paye Sokak No:2 Gate Of Anatolia Sitesi,A3 Blok,K:6 ,D:45 Samandıra-Sancaktepe/İst.
Yüzölçümü : 78 m2 İnşaat Alanlı
Arsa Payı : 246/100000
İmar durumu : Sancaktepe Belediye Başkanlığı, İmar Ve Şehircilik Müdürlüğündeki Bilgilere Göre, Samandıra M. (1939) Parsel Numaralı, Taşınmaz İle Alakalı, İmar Durum Bilgilerine Göre; 1/1000 Ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında, Ayrı Nizam, Ticaret+Konut Alanında Kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Yönetim Planı: 24.03.2015 tarih -0.01 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır.(-99 yıllığına 1 kuruş bedelle kira şerhi) 05.05.2014 tarih ve 8932 yev. No ile.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ 1 NOLU MEZAT SALONU B BLOK -4.KAT KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15422 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR