İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe Gate of Anatolia Sitesi'nde 69 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079415
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / OSMANGAZİ
Oda Sayısı : 1+1
: 69
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/144 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2019/144 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul 10. İcra Dairesinin 2019/89 Esas sayılı dosyasından Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ:
Taşınmazlar, İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Osmangazi Mahallesi, Paye Sokak, Gate Of Anatolia Sitesi, No:2/A, Rezidans Blok, D:7 Ve No:2/C, A2 Blok, D:65 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan alt ve orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Samandıra Mahallesi Muhtarlığı, Akmescid Cami yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu bağımsız bölümlerin bulunduğu binalar 1939 parsel no.lu ve 16.028,06 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam “ARSA” niteliğinde, betonarme yapı tarzında sitede yer almaktadır. Taşınmazların bulunduğu sitede 6 adet blok, kapalı otopark, sosyal tesis, peyzaj düzenlemesi, spor alanları, çocuk parkı kullanımları bulunmaktadır.
Taşınmazların bulunduğu Rezidans Blok, 2 bodrum kat, zemin kat, 10 normal kat olmak üzere toplam 14 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2.bodrum katında kapalı otopark, 1.bodrum katında depo, sığınak ve kapıcı dairesi, zemin katında, bina girişi ve 6 daire, 1 ve 10. normal katların her birinde 10’ar adet daire olmak üzere toplam 76 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş alüminyum doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 3 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre arka cephede (güneybatı) cephesinden sağlanmaktadır.
Taşınmazların bulunduğu A2 Blok, 2 bodrum kat, zemin kat, 10 normal kat olmak üzere toplam 13 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, 2.bodrum katında kapalı otopark, 1.bodrum katında depo, sığınak ve kapıcı dairesi, zemin katında, bina girişi, 2 daire, 7 adet dükkan, 1 ve 10. normal katların her birinde 8’er adet daire olmak üzere toplam 89 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş alüminyum doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 3 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sol cephede (güneydoğu) cephesinden sağlanmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMLERİN ÖZELLİKLERİ:
Satışa konu bağımsız bölümler;
Rezidans Blok, 1.normal kat, 7 no’lu daire, bina girişine göre normal katta sol ve arka cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre normal katta net 51,10 m2 alanda salon+mutfak nişi, oda, banyo, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda söz konusu taşınmaz boş durumda olup, kullanılmamaktadır.
A2 Blok, 9.normal kat, 65 no’lu daire, bina girişine göre normal katta sol ve arka cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre normal katta net 69,17 m2 alanda salon, mutfak, oda, hol, banyo, 3 balkon hacimlerinden oluşmakta iken, mevcutta balkon alanlarından birisi oda hacmine çevrilmiştir. Hali hazırda söz konusu taşınmaz mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.
Taşınmazlar aynı iç mekan özelliklerine sahip olup, salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
İMAR DURUMU İNCELEMESİ:
Sancaktepe Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 17.01.2019 tarihli, E-249/1071 sayılı belgesine göre;
İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Samandıra 1939 parsel sayılı taşınmaz, 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında Kaks: 0.90, Ticaret+Konut (T+K) alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZ KAYDINDAKİ ŞERHLER:
--Satışa konu 1939 parselde kayıtlı A2 blok, 9.kat, 65.nolu daire kaydı üzerinde ihtiyati tedbir şerhi mevcuttur. Yapılan yazışmada mahkeme cevabi yazıda "ipoteğin paraya çevrilmesine engel teşekkil etmeyeceği dosyamızın tetkikinden anlaşılmış olup, bilgi ve gereği rica olunur." demiştir.
--Satışa konu her iki taşınmaz kaydında da Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (Tedaş) lehine 99 yıllığına 1 kuruş bedelle kira şerhi tesis edilmiştir. (0,01 TL bedel karşılığında kira sözleşmesi vardır) - (05/05/2014 tarih ve 8932 yevmiye)
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, 1939 Parsel, Samandıra Mahallesi, Demirci Mevkii, A2 blok, 9.kat, 65.nolu DAİRE
Yüzölçümü : 69,17 m2 , Arsa Payı : 245/100000
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcut olup herkes görebilir
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, 1939 Parsel, Samandıra Mahallesi, Demirci Mevkii, Rezidans blok, 1.kat, 7.nolu DAİRE
Yüzölçümü : 51,10 m2 , Arsa Payı : 202/100000
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcut olup herkes görebilir
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019
İCRA İFLAS KANUNU 127. MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip borçlusuna/borçlularına gönderilen satış ilanı tebligatlarının tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR