İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sancaktepe, Fatih Mahallesi'nde 80 m² 2+1 daire icradan satılık

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013524
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / EYÜPSULTAN
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 19.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/256 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2019/256 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul 10. İcra Dairesinin 2019/1974 Esas sayılı dosyasından gönderilen talimat gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 6968 Ada, 23 Parsel, Samandıra Mahalle, Ortadağ Mevkii, 1.normal kat, 3.nolu bağımsız bölüm daire satılarak paraya çevrilecektir.

TAŞINMAZIN KONUMU: Taşınmaz Yörük Caddesine Marmara Caddesine yakın mesafede yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda; Aydos Devlet Ormanı, Yunus Emre Cami, Ortadağ Mezarlığı yer almaktadır.

TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ: Taşınmazın bulunduğu yaklaşık 4 yıllık bina bodrum+zemin+3 normal
kat+çatı kat olarak toplamda 6 katlı inşa edilmiştir. 3.nolu bağımsız bölüm binanın 1.katında ve bina girişine göre ön tarafta yer almaktadır. Taşınmaz 2 oda, salon, banyo, hol, mutfak hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Salon ve odalarda zeminler laminat parke, mutfak ve ıslak zeminler seramik kaplama, duvarlar salon ve odalarda saten boyalı, ıslak zeminlerde fayans kaplıdır. Banyoda zeminler seramik, duvarlar fayans ve banyoda dolaplı lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır. Daire dış kapısı çeliktir. Betonarme yapıda III.B yapı sınıfında binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Pencereler PVCkaplıdır. Binada ısınma doğalgaz kombi ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır.

İMAR DURUMU: İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Samandıra 6968 ada 23 parsel sayılı taşınmaz 15.02.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında TAKS: 0.40, KAKS:1.00, 4 kat konut alanında kalmaktadır.
ADRES: Fatih Mah. Gazi Yücel Sok. Duru Apt. No:61 D:3 Sancaktepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 80 m2 (brüt) ,
Arsa Payı : 10/100
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda olup herkes görebilir.
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/256 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2019 İCRA İFLAS KANUNU 127. MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip borçlusuna/borçlularına gönderilen satış ilanı tebligatlarının tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR