VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Vezirköprü'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081744
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Semt-Mahalle : TAŞKALE MAH. / VEZİRKÖPRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1184 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Vezirköprü Adliyesi İcra Müdürlüğü ihale salonu 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ
2018/1184 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun ili, Vezirköprü ilçesi, Taşkale mah., 615 Ada, 51 Parsel, 3. kat., 6 nolu bağımsız bölüm taşınmaz, Vezirköprü İlçe Belediye imar planı içerisinde Taşkale mahallesinde bulunmakta olup çevresi tamamen meskûndur. Taşınmaz Köprülüler caddesine cepheli, köşe başında, çevresinde 3-5 katlı zemin katları işyeri olarak yapılmış binalar bulunmaktadır. Taşınmazın hemen önünde asfalt kaplamalı imar yolu mevcuttur. Taşınmaz Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Samsun-Boyabat ana yoluna 800 m. Kaymakamlık binasına 400 m. Belediyeye 320 m. Adliyeye 100 m. Gençlik caddesine 200 m. mesafededir. Şehir merkezine yaya veya her türlü araçla ulaşımı mümkündür. Taşınmaz topografik olarak düz arsa yapısına sahip olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir. Taşınmazda alt yapı yol, elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz gibi hizmetleri vardır. Taşınmaz üzerinde zemin+3 normal kattan oluşan bina mevcuttur. Binada bulunan bağımsız bölümler kat irtifaklı olup 2016 yılında yapılmış yeni binadır. Bina Fonksiyonel olarak iyi durumda ve zemin katı dükkan, üst katları çift daireli mesken olarak yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi ısı yalıtımlı olup, alimünyum kapı ile girilmekte olup merdiven döşemeleri mermer paladyen döşeme, alimünyum korkuluklar mesken kapıları çelik kapıdır. Apartman doğalgaz kaloriferli ve asansörlüdür. Daire 3. katta bulunup simetrik konumdadır. Taşınmazda giriş holü,mutfak, 1 salon, 3 oda, gece holü, balkon, wc, ve banyodan müteşekkil olup brüt 130,00 m2'dir. Meskenlerin içi dışı sıvalı boyalı ıslak hacimler seramik oda tabanları laminat parkedir. İç kapılar amerikan panel kapı olup pencere doğramaları pvcdir. Balkonlar cam kaplıdır.
Adresi : Taşkale Mah., Vezirköprü / SAMSUN
Yüzölçümü : 285,03 m2
Arsa Payı : 10/50
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi İcra Müdürlüğü ihale salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Vezirköprü İlçe, 615 Ada, 51 Parsel, TAŞKALE Mahalle/Köy, 7 Nolu bağımsız bölüm taşınmaz, Vezirköprü İlçe Belediye imar planı içerisinde Taşkale mahallesinde bulunmakta olup çevresi tamamen meskûndur. Taşınmaz Köprülüler caddesine cepheli, köşe başında, çevresinde 3-5 katlı zemin katları işyeri olarak yapılmış binalar bulunmaktadır. Taşınmazın hemen önünde asfalt kaplamalı imar yolu mevcuttur. Taşınmaz Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Samsun-Boyabat ana yoluna 800 m. Kaymakamlık binasına 400 m. Belediyeye 320 m. Adliyeye 100 m. Gençlik caddesine 200 m. mesafededir. Şehir merkezine yaya veya her türlü araçla ulaşımı mümkündür. Taşınmaz topografik olarak düz arsa yapısına sahip olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir. Taşınmazda alt yapı yol, elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz gibi hizmetleri vardır. Taşınmaz üzerinde zemin+3 normal kattan oluşan bina mevcuttur. Binada bulunan bağımsız bölümler kat irtifaklı olup 2016 yılında yapılmış yeni binadır. Bina Fonksiyonel olarak iyi durumda ve zemin katı dükkan, üst katları çift daireli mesken olarak yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi ısı yalıtımlı olup, alimünyum kapı ile girilmekte olup merdiven döşemeleri mermer paladyen döşeme, alimünyum korkuluklar mesken kapıları çelik kapıdır. Apartman doğalgaz kaloriferli ve asansörlüdür. Daire 3. katta bulunup simetrik konumdadır. Taşınmazda giriş holü,mutfak, 1 salon, 3 oda, gece holü, balkon, wc, ve banyodan müteşekkil olup brüt 130,00 m2'dir. Meskenlerin içi dışı sıvalı boyalı ıslak hacimler seramik oda tabanları laminat parkedir. İç kapılar amerikan panel kapı olup pencere doğramaları pvcdir. Balkonlar cam kaplıdır.
Adresi : Taşkale Mah., Vezirköprü / SAMSUN
Yüzölçümü : 285,03 m2
Arsa Payı : 10/50
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi İcra Müdürlüğü ihale odası

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Vezirköprü İlçe, 615 Ada, 51 Parsel, TAŞKALE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin kat dükkan. Taşınmaz Vezirköprü İlçe Belediye imar planı içerisinde Taşkale mahallesinde bulunmakta olup çevresi tamamen meskûndur. Taşınmaz Köprülüler caddesine cepheli, köşe başında, çevresinde 3-5 katlı zemin katları işyeri olarak yapılmış binalar bulunmaktadır. Taşınmazın hemen önünde asfalt kaplamalı imar yolu mevcuttur. Taşınmaz Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Samsun-Boyabat ana yoluna 800 m. Kaymakamlık binasına 400 m. Belediyeye 320 m. Adliyeye 100 m. Gençlik caddesine 200m. mesafededir. Şehir merkezine yaya veya her türlü araçla ulaşımı mümkündür. Taşınmaz topografik olarak düz arsa yapısına sahip olup üzerine her türlü inşaat yapılabilir niteliktedir. Taşınmazda alt yapı yol, elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz gibi hizmetleri vardır. Taşınmaz üzerinde zemin+3 normal kattan oluşan bina mevcuttur. Binada bulunan bağımsız bölümler kat irtifaklı olup 2016 yılında yapılmış yeni binadır. Bina Fonksiyonel olarak iyi durumdadır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi ısı yalıtımlıdır. Taşınmaz köşe başında olup, dükkan da köşe başında iki cepheli iş yeri olarak kullanılmaktadır. Dükkan tavanları spot lambalı, cephesi alüminyum doğrama çerçeveli, cam cepheli, birinci sınıf malzemeli taban, duvarlar ve kapıları mevcut olup, günün şartlarına göre yapılmıştır. Kaloriferli ısınma şartlarına sahiptir. Zemin katta tek dükkan mevcut olup brüt 140 m2'dir.
Adresi : Taşkale Mah.Vezirköprü / SAMSUN
Yüzölçümü : 285,03 m2
Arsa Payı : 10/50
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi İcra Müdürlüğü ihale odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1184 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR