VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Vezirköprü'de 2+1 daire icradan satılıktır

VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078122
Şehir : Samsun / Vezirköprü
Semt-Mahalle : ÇAYIRBAŞI MAH. / VEZİRKÖPRÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/293 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Vezirköprü Adliyesi Zemin Kat ihale salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VEZİRKÖPRÜ İCRA DAİRESİ

2018/293 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili, Vezirköprü ilçesi, Çayırbaşı Mah., 5 Ada, 47 parsel nolu taşınmazın toplam alanı 604,33 m2'dir. Taşınmaz Vezirköprü Belediye sınırları içerisinde ve imar planında kalmakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Topografik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz, mimari projeye göre 2 yatak odası, 1 salon, 1 mutfak, 1 hol, 1 banyo, 1 wc, ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Brüt 105,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Bağımız bölümün iç duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır.Odalar ve salon zeminleri laminat parke kaplamadır. Antre hol zemini seramik kaplıdır. Tuvalet ve banyo taban döşemeleri seramik ve duvarları fayans ile kaplıdır. Bağımsız bölümün iç kapı doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Pencereleri genel olarak pvc doğramadır. Mutfak dolabı mdf kaplama ve mermer tezgahı mevcuttur. Bağımsız bölümün peteklerinin döşenmiş ve ısınma sistemi doğalgaz olduğu görülmüştür. Binanın dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı ve boyalıdır. İç merdiven duvarları ve tavanları sıvalı ve boyalıdır. İç merdiven zeminler mermer kaplamadır. İç merdivenlerinde alüminyum korkuluk bulunmaktadır. Binanın dış giriş kapısı çelik doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır.Taşınmaz Vezirköprü merkezi yerinde yer almaktadır. Taşınmaz Boyabat-Havza Karakoluna 1,40 km. Vezirköprü Adliye sarayına 1,05 km., Vezirköprü otogarına 1,90 km. Vezirköprü Belediye ve Hükümet Konağına 0,75 km., Vezirköprü Devlet Hastanesine ise 1,48 km. Vezirköprü M Tipi Kapalı Cezaevine 1,10 km mesafede bulunmaktadır. Bağımsız bölümlerin bulunduğu konum itibari ile merkez ilçesinde yer almakta olup belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın çevresi tamamen meskun olup 2-4 katlı yapılarla çevrilidir. taşınmazın tek tarafından yol geçmekte olup 100. yıl caddesine cepheli konumdadır. Her türlü ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde kat mülkiyet kurlu ana yapının 2. katta bulunan 1350/14190 arsa paylı mesken nitelikli 7 nolu bağımsız bölümdür. Ayrıca betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan zemin kat+2 Normal kattan oluşan bina bulunmaktadır.
Adresi : Çayırbaşı Mah. Vezirköprü / SAMSUN
Yüzölçümü : 604,33 m2
Arsa Payı : 1350/14190
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Vezirköprü Adliyesi Zemin Kat ihale salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/293 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR