SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Tekkeköy'de 73 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181319
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : ŞABANOĞLU MAH. / KUTLUKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/69723 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/69723 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Samsun İl, Tekkeköy İlçe, 503 Ada, 6 Parsel, KUTLUKENT Mahalle/Köy, 6 Nolu B.blm. Kat İrtifakı kurulu Arsa Ana Nitelikli taşınmazda 2.Kat 6 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken nitelikli taşınmazdır. Şabanoğlu Mahallesi İbbi Sina Sk. Malkoç Apt. No:8 Kat:2/6 Tekkeköy SAMSUN adresinde yer almaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Konut+Ticaret Alanı Ayrık Nizam (A-4) Dört Katlı yere isabet etmektedir.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olup zemin+5 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır.Bina iç sıvası ve boyası yapılı, merdiven döşemeleri ve kaplamaları yapılmamış durumda olup beton durumdadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Salon, 2 Yatak Odası, Mutfak, banyo, wc, antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. brüt 93,5 m2, mimari projesine göre yaklaşık net 73.75 m2 (balkonlar hariç olup balkonlar 11.18 m2) yüzölçümlüdür. oda tabanları laminat parke kaplıdır. Giriş, mutfak tabanı ve balkon tabanları seamik kaplıdır. İç sıva ve boyası yapılı, tavanlar kartonpiyer ile çevrilidir. iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencere doğramaları ısıcamlı PVC dir. Mutfak dolapları ve tezgah yapılıdır.Islak hacimler seramik kaplıdır. Meskende panel radyatörlü doğalgaz kombili kalorifer sistemi bulunmaktadır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun
Covid 19 salgını nedeniyle, virüsün bulaşma riskini azaltmak ve sosyal mesafenin kurulması amacıyla; İhale katılımcılarının teminat bedellerini Samsun İcra Müdürlüğünün TR 100001500158007303627760 nolu Vakıfbank İbanına, dosya numarası ve katılımcı isimleri ile ihale bilgilerinin belirtilerek yatırılması ve dekontlarının / tahsilat makbuzlarının Müdürlüğümüze ibraz edilmesine,

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/69723 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR